Haftalık Bülten

14-20 Kasım Haftalık Bülten #85

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim. 

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Twitter’a Şimdi de Gri Tik Geliyor!

Twitter Gri Tik
Twitter’a Şimdi de Gri Tik Geliyor!

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter Blue üyesi olan herkesin mavi tike sahip olacağını duyurmuştu. Bunun ardından Twitter’da birçok kullanıcı ve hesap Blue üyesi olarak mavi tike sahip oldu. Bu durum elbette kısa süre sonra suistimal edilmeye başlandı.

Bazı kötü niyetli kullanıcılar hesap isimlerini ünlü isimleri yaparak ve mavi tik alarak tweet’ler paylaşmaya başladı. Ardından kısa sürede birçok dolandırıcılık haberleri de gelmeye başladı. Bunun üzerine Twitter platforma gri tik getirdi.

Gri Tik uluslararası alanda doğruluğunu kanıtlamış hesaplara Twitter tarafından verilmeye başlandı. Twitter bu sayede resmi hesapları diğer hesaplardan ayırmayı planlıyor. Elon Musk, parodi olan ve gerçek kişilere ait olmayan hesapları da kapatacaklarını duyurdu.

YouTube’a Soru-Cevap Özelliği Geliyor!

Youtube-Kullanisli-Bir-Ozelligi-Kullanima-Sundu
YouTube’a Soru-Cevap Özelliği Geliyor!

Kısa süre önce tasarımı değişen YouTube’da yenilikler devam ediyor. YouTube’a şimdi de soru cevap özelliği geldi! Artık YouTube’da canlı yayın yaparken, yayın esnasında kullanıcılar size soru sorabilecek ve bu sorular ayrı bir tasarımda ekrana yansıyacak.

Bu özellik aslında Instagram canlı yayınlarındaki soru-cevap özelliğine de çok benziyor. YouTube, daha fazla etkileşimli canlı yayın için yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

WhatsApp’a “Rahatsız Etme” Özelliği Geliyor!

whatsapp-yeni-özellik
WhatsApp’a “Rahatsız Etme” Özelliği Geliyor!

WhatsApp’a Rahatsız Etme özelliği geliyor. Yakında gelecek olan bu özelliğe göre bu özelliği aktif ettiğinizde sizi WhatsApp üzerinden arayanlar olduğunda sistem bu aramaları otomatik olarak reddedecek.

Bu özellik telefonlarda yer alan rahatsız etme moduyla neredeyse aynı mantıkla çalışacak. Bu mod açık olduğunda bir kullanıcı WhatsApp üzerinden sizi aradığında kullanıcının ekranında “Rahatsız Etme Modu ile Reddedildi” yazacak. Böylelikle sizi arayacak olan kişiler de Rahatsız Etme modunda olduğunuzu görebilecek

Instagram Masaüstü Versiyon Güncellendi!

Instagram masaüstü versiyon güncellendi
Instagram Masaüstü Versiyon Güncellendi!

Bildiğiniz gibi Instagram, mobil uygulama üzerine kurulu. Bugüne kadarki tüm yatırımlar mobil uygulama üzerine oldu. Hatta ipin ucu o kadar kaçtı ki, Instagram uzun yıllar boyunca masaüstünden doğru düzgün kullanılamadı bile! Instagram Yöneticisi Mosseri, geçtiğimiz gün, masaüstü versiyonu güncellediklerini duyurdu! Tasarım tamamen değişti!

Mosseri’nin duyurusuna göre artık birçok kullanıcı masaüstü versiyonundan paylaşımlar yapmaya başladı.

Yeni güncellemeyle:

  • Instagram’ın masaüstü versiyonu hızlandırıldı.
  • Daha sade ve basit bir tasarım yapıldı.
  • Kullanıcı deneyimi iyileştirildi ve kullanım kolaylığı üzerinde çalışmalar yapıldı.

Bunun yanı sıra bildiğiniz gibi eskiden post ve video paylaşımı esnasında birçok hata mevcuttu. Instagram bu hataları ortadan kaldırarak, masaüstü versiyondan kullanıcıların kolaylıkla paylaşımlar yapabilmesine imkan tanıyor.

Instagram Notlar Özelliği Yayında!

instagram-notlar-ozelligi-yayinda
Instagram Notlar Özelliği Yayında!

Instagram, platform içi etkileşimlerin artırılması için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Instagram’a gelen yeni özelliğe göre artık DM kısmına notlar bırakabileceksiniz. Takipçileriniz bu bıraktığınız notları görerek sizinle etkileşime geçebilecek.

Instagram Başarılar Özelliği Yayında!

Instagram başarılar özelliği
Instagram Başarılar Özelliği Yayında!

Instagram’a başarılar özelliği geldi. Gelen yeni özelliğe göre artık Reels paylaşımlarınızda belirli eylemler gerçekleştirdiğinizde Instagram sizi başarı rozetleriyle ödüllendirecek.

Instagram bu yeni özellik ile içerik üreticilerini Reels paylaşmaları noktasında teşvik edecek.

Instagram’da Paylaşımlara Artık “Mesaj Gönder” Butonu Eklenebilecek!

instagram-mesaj-gonder-butonu-eklendi
Instagram’da Paylaşımlara Artık “Mesaj Gönder” Butonu Eklenebilecek!

Instagram’a gelen yeni özelliğe göre artık paylaşımlarınıza Mesaj Gönder butonu ekleyebilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınız üzerinden potansiyel müşterilerinizin sizinle etkileşime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Dijital Pazarlama ile Ekonomik Bağımsızlık Elde Etmek!

Dijital pazarlamayı öğrenerek kendi markasını oluşturmak ve ekonomik bağımsızlık elde etmek isteyenler için uzunca bir Tweet dizisi paylaştım. Mutlaka okumanızı öneririm:

Dijital Pazarlama ile Ekonomik Bağımsızlık Elde Etmek!

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler Telegram kanalımda: https://t.me/ahmetbalatcom

Öneri İçerik: https://www.ahmetbalat.com/sem-nedir-ne-ise-yarar/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu