Sosyal Medya

Linkedin’de Şirket Hesabı (Sayfası) Nasıl Oluşturulur?

Linkedin’de şirket hesabı (sayfası) oluşturmak neden bu kadar önemlidir? Aslında öncelikle bunun yanıtını vermemiz gerek diye düşünüyorum.

Linkedin, dünya üzerinde 700 milyona yakın üyesi bulunan, üyelerinin %80’inin bir şirkette çalıştığı, B2B (Business to Business) pazarlama sektörünün en popüler sosyal medya platformudur. Hal böyle olunca Linkedin’de var olmamak aslında çok büyük bir eksiklik.

Linkedin’de kişisel marka nasıl oluşturulur? Linkedin’de kişisel marka yaratılırken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? Linkedin’de profilinizi en dikkat çekici şekilde nasıl oluşturursunuz? Bu ve bunun gibi soruların yanıtını aşağıdaki yazımdan okuyabilirsiniz.

Linkedin şirket hesabı (sayfası) nedir?

Deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim birçok kişi Linkedin kişisel profili ile Linkedin şirket sayfasını aynı şey sanıyor bu doğru değil.

Linkedin profili sizin adınızı ve soyadınızı içeren, sizin iş hayatınızdaki geçmişinizi içeren kişisel hesabınızdır. Kişisel hesabınızdan arkadaşlarınızı ekleyebilir ve yine kişisel düşünceleriniz doğrultusunda Linkedin’de paylaşımlar yapabilirsiniz.

Linkedin şirket hesabı (sayfası) ise tıpkı Facebook’taki gibi markalar, işletmeler, kurumlar için açılan sayfalara verilen isimdir. Şirket sayfalarından arkadaş ekleyemez ve herhangi bir kişiyi, şirketi takip edemezsiniz. Ancak insanlar şirket sayfanızı takip edebilir ve şirket sayfasından paylaştığınız gönderileri beğenerek yorum yapabilir.

Linkedin’de neden bir şirket sayfası oluşturmalıyım?

Linkedin’de şirketiniz neden var olmalı sorusunun cevabı aslında oldukça basit. Çünkü iş hayatının en popüler sosyal medya platformu Linkedin! Linkedin sayesinde,

 • Hedef kitleler oluşturarak iş dünyasında şirketinizin tanıtımını yapabilir,
 • İş ilanı oluşturarak şirketiniz için aradığınız kriterlerde, kalifiyeli uzmanlar bulabilir,
 • Sektörünüzden kişilerle tanışma fırsatı yakalayabilir,
 • Linkedin reklam modelleriyle hedeflediğiniz şirketlerin, belirlediğiniz departmanlarındaki uzmanlara InMail gönderebilir, sektörde şirketinizin sponsorlu tanıtımlarını yapabilir ve iyi bir dijital pazarlama stratejisiyle yeni müşteriler elde edebilirsiniz.
 • Şirket sayfanızla ilgili detaylı istatistiklere ulaşarak veri elde edebilirsiniz.

* Linkedin’de profesyonel bir reklam stratejisi oluşturarak yeni müşteriler kazanmanız ekibimizden profesyonel destekler alabilirsiniz.

Eğer şirketinizi dijital dünyada var etmek istiyorsanız Linkedin olmazsa olmaz!

Linkedin şirket hesabı nasıl oluşturulur?

Konuyu fazla dağıtmadan gelelim asıl meselemize. Linkedin’de şirket hesabı (sayfası) oluşturmak aslında çok kolay.

1) Linkedin sayfanıza giriş yapın

Daha önceden bir Linkedin profiliniz varsa www.linkedin.com‘a giriş yapın (Eğer Linkedin’e üye değilseniz lütfen üye olun).

Linkedin’e giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan İş sekmesine tıklayın ve aşağıya doğru açılan pencerenin en altında bulunan Şirket Sayfası Oluştur’a tıklayın.

Linkedin şirket hesabı nasıl oluşturulur?

2) Şirketinizin büyüklüğünü ve amacını seçin

Şirket Sayfası Oluştur’a tıkladıktan sonra açılan pencereden şirketinizin büyüklüğünü seçin.

Şirketinizin büyüklüğünü ve amacını seçin

3) İşletme detayları

Açılan pencereden işletmenizle ilgili detayları en doğru şekilde ve eksiksiz olarak doldurun.

4) İşletme bilgilerinizi eksiksiz girin

Tebrikler! İşletmeniz artık oluşturuldu. Şimdi takipçilerinizi nasıl karşılamak istiyorsanız burada sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Web sitesi adresinizi, telefon numaranızı, iş yeri adresinizi, profil ve kapak görsellerinizi eksiksiz olarak doldurun.

Ayrıca hakkında kısmında şirketinizin hangi hizmetleri verdiğini ve kaç yılında kurulduğu gibi şirketinizle ilgili detaylı bir yazı yazın ve hatta bu bölüm için alanında uzman bir metin yazarı ile çalışabilirisiniz.

5) Linkedin sayfanızı yönetin

Linkedin şirket hesabı (sayfası) yönetimi

Sayfanızın sağ üst kısmında bulunan yönetici araçlarına tıklayarak sayfanıza yeni yönetici ekleyebilir, sayfanızdaki yöneticilerin görevlerine son verebilir, sayfanızın URL’sini düzenleyebilir, güncellemelerinizi sponsorlu yaparak erişiminizi genişletebilir, iş ilanı ve şirketinize ait alt sayfalar yayınlayabilirsiniz.

NOT: Bir kişiyi şirket sayfanızda yönetici yapabilmek için kişisel profilinizin bu kişiyle Linkedin üzerinde arkadaş olması gerekmektedir.

Şirketinizi Linkedin’de var etmek için elbette bir şirket sayfası oluşturmak yeterli değildir. Şirket sayfası oluşturmak bu işin sadece başlangıcıdır. Linkedin’de şirketinizi büyütmek için izlemeniz gereken stratejileri bir sonraki yazımda detaylı olarak sizlerle paylaşacağım.

Profesyonel, verilere dayalı ve sürdürülebilir Linkedin yönetimi ve etkili pazarlama stratejilerimiz için ben ve uzman ekibimden profesyonel destekler alabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları ve sormak istediğiniz her şeyi aşağıdaki Bir Cevap Yazın kutusuna yazabilirsiniz.

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel bilgiler, ipuçları ve gelişmeler için beni sosyal medyada takip edin!

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere! 🙂

3 Yorum

 1. Ahmet Hocam sorumu yanıtlarsaniz çok sevinirim.
  Freelance olarak web tasarım çalışmaları yapıyorum
  LinkedIn’de işimi tanıtmak için şirket sayfası mi açmam lazım birde tanıtım için herkese özel mesaj atabilirmiyim işimi kisa anlatan

 2. Merhaba,

  Linkedin’de bir hesap oluşturup daha sonra sağ üst köşeden İş başlığından ŞİRKET SAYFASI OLUŞTUR diyip EĞİTİM kurumu olarak ilerledim ve gerekli bilgileri doldurdum ancak en son SAYFAYI OLUŞTUR butonuna bastığımda Hata uyarısı alıyorum. Problem ne olabilir? Aşağıdaki cümle çıkıyor;

  Hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyin. Daha Fazla Bilgi Edinin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu