Sosyal Medya

Designs.ai ile Saniyeler İçinde Tasarım Yapmak

Günümüzde tasarım ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için ya kullanımı zor profesyonel araçları kullanmanız gerekiyor ya da bu alanda başarılı grafik tasarım uzmanlarıyla çalışmanız gerekmektedir. Özellikle bir start-up’ınız varsa maliyetleri minimuma indirerek ortaya gerçekten pratik ve estetik işler çıkarmak zorundasınız.

Designs.ai sayesinde maddi tasarruf sağlayarak tasarım alanında pratik çözümler üretebilmeniz son derece mümkün. Bu yazımda size Designs.ai tasarım aracını anlatacağım! 🙂

Designs.ai Nedir?

Designs.ai, özellikle markanızın sosyal medya hesapları için kolay ve pratik tasarımlar yapabilmenizi sağlayan bir tasarım aracıdır. Designs.ai ile yaratıcılığınızı kullanarak birçok farklı formatta tasarım çalışmaları yapabilirsiniz.

Designs.ai Avantajları Nelerdir?

Designs.ai‘ı deneyimledim ve bu noktada birçok avantajı bulunduğunu gördüm.

  • Designs.ai ile zamandan tasarruf edebilir, dilediğiniz konuda hızlı bir şekilde tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Designs.ai yapay zeka teknolojisiyle çalıştığı için sizin isteklerinizi karşılayabilecek bir teknolojik yapıya sahip. Şablonlar arasından size en uygun olanı seçerek tasarımlarınıza başlayabilirsiniz.
  • Yeni bir şirket kurdunuz ve bir logoya ihtiyacınız varsa Designs.ai sayesinde sadece 10 dakikalık bir çalışma ile onlarca farklı logo alternatifine sahip olabilirsiniz.
  • Designs.ai’ın videomaker özelliği sayesinde sosyal medya hesaplarınız için hareketli içerikler oluşturabilirsiniz. Üstelik bu işlemleri ummadığınız kadar hızlı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Designs.ai’ın speechmaker özelliği sayesinde özellikle İngilizce seslendirmeler yapabilirsiniz. Örneğin sosyal medya hesaplarınız için hareketli bir içerik hazırladınız. Bu video içeriğiniz için İngilizce senaryo yazarak yapay zekanın sizin videonuzu bir İngiliz gibi seslendirmesini sağlayabilirsiniz.

Gelin birlikte Designs.ai’ın profesyonel araçlarına birlikte bakalım.

Designs.ai Profesyonel Araçlar

1)Colormatcher

Tasarımda renk uyumu en önemli olgulardan birisidir. Designs.ai, Colormatcher özelliği sayesinde markanızın kurumsal renklerine en uygun renk paletlerini size ücretsiz olarak sunuyor. Bu özellik sayesinde sosyal medya tasarımlarınız için renk uyumunu yakalamanız mümkün.

Designs.ai ile Saniyeler İçerisinde Tasarım Yapmak
Designs.ai Renk Paleti Özelliği

2)Graphicmaker

Designs.ai, grafik tasarım özelliği sayesinde tarzınıza en uygun illüstrasyon paketlerini size sunuyor. Bu durum elbette sadece illüstrasyon setleriyle sınırlı kalmıyor. Tasarımlarınızda kullanabileceğiniz geometrik şekiller, vektörel setler, çizgi-gölge tasarım paketleri, svg uzantılı setler ve modern tasarım paketlere saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Designs.ai ile Saniyeler İçerisinde Tasarım Yapmak
Designs.ai Grafik Tasarım Özelliği

3)Font Pairer

Kurumsal tasarımın önemli bir parçası olan bir diğer kısımsa elbette kullandığınız fontlar olmaktadır. Designs.ai’ın font eşleştirme aracı sayesinde tarzınıza en uygun font kombinasyonlarını keşfetmeniz mümkün! 🙂

Designs.ai ile Saniyeler İçerisinde Tasarım Yapmak
Designs.ai Font Eşleştirme Özelliği

4)Calendar

İyi bir sosyal medya uzmanı aylık önemli günler takvimini yakından takip etmeli. Çünkü sosyal medyada gerçek zamanlı iletişim kurguları yapmak markalar için çok değerli. Gerçek zamanlı iletişim stratejileri oluşturmak ise planlı bir takvim çalışmasından geçiyor.

Designs.ai’ın takvim özelliği sayesinde bir sonraki ayın önemli günlerini önceden bilebilir ve aylık planınıza bu yönde şekil verebilirsiniz.

Designs.ai ile Saniyeler İçerisinde Tasarım Yapmak
Designs.ai Sosyal Medya Takvimi

Designs.ai Oluşturucular

Designs.ai’yı diğer tasarım platformlarından ayıran en önemli özellik ihtiyaç duyduğunuz tüm tasarım araçlarının tek bir platformda yapay zekaya dayalı olarak toplanması diyebiliriz.

1)LogoMaker

Deisgns.ai logo oluşturucu sayesinde tarzınıza en uygun logoları dakikalar içerisinde oluşturabilir ve birden fazla formatta kaydedebilirsiniz. Bunun için yüksek maliyetli ödemeler yapmanıza ve uzun süre beklemenize gerek kalmıyor.

2)VideoMaker

Designs.ai’ın video oluşturucu aracı sayesinde özellikle sosyal medya hesaplarınız için hareketli içerikler oluşturabilmeniz mümkün. Videonuzun senaryosunu yazarak yapay zeka aracı sayesinde bu senaryoyu videoya dönüştürebilirsiniz veya Designs.ai’ın sizin için sunduğu şablonlardan da faydalanabilirsiniz.

3)SpeechMaker

Designs.ai’ın seslendirme özelliği sayesinde ister Türkçe, isterseniz yabancı dillerde seslendirmeler yapabilirsiniz. Örneğin sosyal medya hesabınızda paylaşmak için bir ürün videosu oluşturdunuz ve bunu farklı dillerde tanıtmak istiyorsunuz. Designs.ai’ın yapay zeka teknolojisi sayesinde seslendirmenizi yazıya dökmeniz yeterli. Designs.ai’ı diğer tasarım araçlarından ayıran en önemli özelliklerinden birisi de aslında bu.

4)DesignMaker

Designs.ai’ın yapay zeka destekli ve kapsamlı tasarım oluşturucusu sayesinde on binlerce şablon arasından beğendiğiniz şablonları seçerek bunları markanıza uyarlayabilir ve hızlıca şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Designs.ai’ın Canva’dan Farkları

Günümüzde birçok tasarım aracı mevcuttur. Özellikle sosyal medya tasarımları için geliştirilmiş kolay tasarım araçları vardır. Ülkemizde en popüler araçlardan birisi de Canva‘dır. Canva, birçok şirket ve freelancer’lar tarafından kullanılmaktadır.

Designs.ai, Canva’nın sahip olduğu neredeyse tüm özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra Designs.ai’ın Canva’da bulunmayan, bazı özel tasarım araçları da bulunmaktadır.

  • Hem Canva hem de Deisgns.ai tasarım için on binlerce şablon ve illustrasyon paketleri sunmaktadır. Ancak iş hareketli tasarımlar ve video içerikler üretmeye geldiğinde Designs.ai’ın sunduğu teknolojik altyapının Canva’ya oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum. Designs.ai’ın video oluşturucu aracı sayesinde markanız için çok daha kolay ve kaliteli videolar oluşturabilirsiniz.
  • Radyoculuk yıllarımdan biliyorum ki bir içeriği seslendirmek gerçekten ayrı bir yetenek ve uzmanlık alanı gerektirir. Sesinizin güzel olması iyi bir seslendirmen olmak için yeterli değildir. Özellikle yurt dışına ürünler satıyorsanız ürünlerinizin tanıtımını yabancı dillerde yapmanız gerekmektedir. Designs.ai’ın Canva’dan bir diğer artısı seslendirme aracının oluşu. Designs.ai seslendirme aracı sayesinde dilediğiniz video içerikleri tam 15 farklı dilde kolaylıkla seslendirebilirsiniz. 🙂

Neden Designs.ai Kullanmalıyım?

Günümüz dijital dünyasında tasarım, bir marka için olmazsa olmazdır. Tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayan profesyonel ve popüler araçlar da bulunmaktadır. Bu kadar tasarım aracı varken neden Designs.ai kullanayım sorusunun cevabı niteliğinde birkaç özellik daha yazmak istedim 🙂

Bildiğiniz gibi başta Adobe olmak üzere birçok profesyonel tasarım aracı kullanılabilir. Özellikle Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi araçlar tasarımcılar arasında en popüler araçlardan birisidir. Ancak Adobe’un tasarım araçlarını kullanmak kolay değildir. Adobe tasarım araçlarından sonuç alabilmek için hem bir tasarım geçmişinizin olması gerekiyor hem de bu araçları kullanabilmek için ücretli eğitimler almanız gerekiyor. Yani Adobe’un araçlarını kullanmak ayrıca bir uzmanlık gerektiriyor.

Elbette “ben iyi bir tasarımcı olacağım” derseniz size Adobe gibi profesyonel araçları öneririm. Ancak bu yolculukta bu araçları öğrenebilecek tasarım altyapınız yoksa, eğitimlere katılacak zamanınız yoksa, bu işi kolay ve pratik yollardan çözmenizi öneririm. İşte bu noktada Designs.ai öne çıkıyor. 🙂

Designs.ai ile tasarım yapmak artık çok daha kolay ve çok daha az zaman alıyor. Ayrıca tasarım anlamında profesyonellik de gerektirmiyor. Özellikle freelancer’lar için son derece kullanışlı bir araç da diyebilirim.

Designs.ai ile nasıl tasarım yapılır bunu merak ediyorsanız sizi aşağıdaki YouTube videoma davet ediyorum. Ayrıca Designs.ai’dan sizin için bir sürprizim de var!

Öneri içerik: Dijital Pazarlama Nedir? Nasıl Uzman Olunur?
https://www.ahmetbalat.com/dijital-pazarlama-nedir-nasil-uzmani-olunur/

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından anlık güncel gelişmeler için Telegram kanalıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu