Google Ads

Google Ads Remarketing Kodu Siteye Nasıl Eklenir?

Merhaba! Bu yazımda sizlere ileri düzeyde dijital pazarlama stratejilerinden birisi olan remarketing yani yeniden pazarlama için gerekli olan kodun WordPress altyapılı bir siteye nasıl ekleneceğini detaylı olarak anlattım. Siteniz WordPress değilse de aşağıdaki yöntemlerle kodu web sitenizde ilgili alana ekleyebilirsiniz.

Google Ads reklamlarının yeniden pazarlama stratejisiyle başarıya ulaşmasını istiyorsanız web sitenize mutlaka Google Ads remarketing kodunu eklemeniz gerekmektedir.

Google Ads remarketing kodunu web sitesine eklemek için izlenmesi gereken adımlar

İlk olarak Google Ads hesabınıza giriş yapın. Araçlar sekmesini tıklayarak Paylaşılan Kitaplık‘a tıklayın ve Kitle Kaynakları‘nı açın. Karşınıza çıkacak sayfada yeniden pazarlama listesi oluşturacağınız kaynak grubunu seçin ve Google Ads Etiketi alanında Etiketi Ayarlayın sekmesini tıklayın.

Google Ads Remarketing Kodu Siteye Nasıl Eklenir

Karşınıza çıkacak sayfada “Web sitenizin ziyaretçilerine reklam göstermek için yalnızca genel web sitesi ziyaret verileri toplayın.” seçeneğini işaretleyin, Kaydet ve Devam Et’e tıklayın.

Google Ads Remarketing Kodu Siteye Nasıl Eklenir

Karşınıza etiketi nasıl yüklemek istediğinizi soran bir ekran gelecek. Bu ekranda “Etiketi Kendiniz Yükleyin”e tıklayarak, hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeden kodu WordPress sitemize kolaylıkla ekleyebiliriz.

Google Ads Remarketing Kodu Siteye Nasıl Eklenir

Hemen web sitenizin WordPress paneline giriş yapın. Görünüm’e ve ardından Tema Düzenleyici’ye tıklayın. Sağ sütunda “header.php” (Tema Üst Bölümü) bularak </head> kapanış etiketinden önce size verilen kodu eksiksiz olarak yapıştırın.

Burada çok dikkatli olun çünkü yapacağınız en ufak bir hata web sitenizde ağır hasarlara yol açabilir ve yazılım konusunda bilgili değilseniz bu durum başınızı ağrıtabilir 🙂 Korkmayın. Yazılım bilmeyen bir Dijital Pazarlama Uzmanı olarak ben bu işi sıkıntısız olarak hallettim. Siz de halledebilirsiniz. 🙂

Google Ads Remarketing Kodu Siteye Nasıl Eklenir

Tebrikler! Artık remarketing reklamları için web siteniz hazır durumda! 🙂 Kodun doğru şekilde eklenip eklenmediğini kontrol etmek için Google Tag Assitant’ın Chrome eklentisini kullanabilirsiniz. Aklınıza takılanlar varsa aşağıdaki Bir Cevap Yaz kutusuna yazabilirsiniz.

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel bilgiler, ipuçları ve gelişmeler için beni sosyal medyada takip edin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu