Sosyal Medya

Instagram Reels Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada duyurduğumuz Instagram, Reels özelliğini bugün itibariyle Türkiye’deki kullanıcılar için kullanıma sundu!

Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels özelliği TikTok’ta var olan ve TikTok’un dünya çapında kullanılan bir özelliği aslında. Burada kullanıcılar 30 saniyeye kadar videolar çekiyor. Bu videoları çekerken uygulamanın sunduğu yaratıcı araçlardan (müzik, yazı, efektler vb) yararlanarak videolarını düzenleyebiliyor.

Instagram Reels Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram Reels Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Reels özelliği hem post hem de hikaye olarak paylaşılabiliyor. Ayrıca profiliniz herkese açık olarak ayarlı ise videonuz, Keşfet sekmesindeki Reels kısmında görülebiliyor. Böylelikle videonuzu çok sayıda kişiye eriştirerek etkileşimlerinizi de artırabilirsiniz.

Instagram müzik kütüphanesinden müzikler seçebilir veya dilerseniz orijinal sesinizi Reels videolarınızda kullanabilirsiniz. Profiliniz herkese açıksa başkaları da sizin orijinal sesinizi kendi videolarında kullanabilir. Instagram, Reels özelliği ile platforma eğlence ve etkileşim katmayı hedefliyor.

Ayrıca AR efektleri, hız ve hizalama özellikleri ile de basit, kolay ve profesyonel Reels videoları yapmanız mümkün. 🙂

Instagram Reels özelliğini Hikaye paylaşılabilen kısımdaki Reels butonuna tıklayarak kullanabilirsiniz.

Instagram Reels Nasıl Paylaşılır?

Reels videosu hazır olduğunda, taslak kaydedebilir, kapak resmini düzenleyebilir, metin ve hashtagler ekleyebilir ve arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.

Reels videoları tıpkı IGTV gibi profilinizde ayrı bir sekmede görünüyor. Yani Akış’ta paylaşılan Reels videoları profilinizde ayrı bir ana sekmede yer alıyor.

Reels Özelliğini Kimler Kullanabilir?

Reels özelliği Türkiye’de şu anda beta sürümünde ve henüz bazı hesaplara rastgele olarak tanınmış durumda. Ancak bu özellik çok kısa bir süre içerisinde tüm profillerde kullanılabilecek. Şimdiden markalarınız için stratejilerinizi belirleyebilirsiniz. 🙂

Bu özelliğin hesabınızda aktif olup olmadığını anlamak için Instagram uygulamasını güncellemeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu