Dijital Pazarlama

Google Dijital Atölye Nedir? Ücretsiz Eğitim Önerisi

Google Dijital Atölye, dijital becerilerinizi geliştirmenize olanak sağlayarak dijital pazarlamayı ücretsiz olarak öğrenmenizi sağlayan bir sistemdir. Google Dijital Atölye’ye genel bakışımızı yazımızda bulabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Nedir?

2015 yılında kullanıma sunulan Google Dijital Atölye, insanların dijital becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış, kâr amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. Dijital Atölye, insanların günümüzün en çok talep gören becerilerini kazanmalarına yardımcı olmak için çeşitli konularda dersler sunuyor.

Dijital Atölye’de bir sınıfa kaydolduğunuzda, kendi hızınızda, kendi zamanınızda öğrenirsiniz. Geleneksel sınıfların aksine, tüm gününüzü derste geçirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Çünkü bu sınıfların son teslim tarihi yoktur. Dilediğiniz eğitim programına kaydolarak video eğitim setlerini izlemeye başlayabilirsiniz.

Tüm Google Dijital Atölye kursları ücretsizdir ve dijital sertifikalar sunar. Hem eğitimlerin ücretsiz olması, hem Google’ın kendi eğitmenleri tarafından verilmesi hem de eğitimi tamamlayan öğrencilerin dijital pazarlama eğitimi sertifikalarına sahip olması Google Dijital Atölye’yi tercih edilebilir yapıyor.

Google Dijital Atölye Nedir

Google Dijital Atölye’ye Nasıl Başlanır?

Google hesabınız veya bir e-posta adresinizle Google Dijital Atölye’de ders almak için kayıt olabilirsiniz. Kaydolduktan sonra, Google sizden adınızı ve e-posta tercihlerinizi isteyecektir.

Buradaki linkten kaydolabilirsiniz: https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye/

Ayrıca hizmet şartlarını da kabul etmeniz gerekir. Oradan, sınıfları arayabileceğiniz ve planınıza ekleyebileceğiniz “öğrenme planım ekranı”na yönlendirileceksiniz.

Google, size en popüler kurslarından bazılarını göstererek başlamanıza yardımcı olur. Popüler kurslardan hiçbiri ilginizi çekmiyorsa, ilgi alanlarınıza uygun bir kurs bulmak için kataloğa göz atabilirsiniz. Kategorilere, kurs uzunluğuna, sertifikaya, kurs zorluğuna ve kurs sağlayıcısına göre kurs aramak için filtreleri kullanabilirsiniz.

Google Dijital Atölye’de Ne Tür Kurslar Var?

Google Dijital Atölye, aşağıdaki kategoriler altında kurslar sunar:

• Dijital Pazarlama

• Kariyer Geliştirme

• Veri ve Teknoloji

Dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız, Dijital Pazarlamanın Temelleri, Bir İşletmeyi Diğer Ülkelere Genişletme ve Dijital Dünyada Pazarlama gibi kurslardan birini seçebilirsiniz. Bu kurslar size SEO, Google Analytics, Google Reklam ve e-Ticaret ile ilgili diğer konular hakkında birçok şeyi öğretecektir.

Kendinize yatırım yapmak istiyorsanız, Dijital Atölye size yardımcı olur. Topluluk önünde konuşma, etkili ağ oluşturma, bir sonraki işinize başlama ve çok daha fazlası hakkında kurslar mevcuttur.

Günümüzün dijital dünyasında teknolojiden muhakkak haberdar olmalısınız. Teknik bilginizde eksiklikler varsa veya yeni başlıyorsanız, Dijital Atölye, güçlü bir teknik bilgi temeli oluşturmanıza yardımcı olacak çeşitli kurslar sunar. Google’ın veri ve teknoloji kursları; Kod Temellerini Anlama, AI Öğeleri ve Teknik Destek Temellerini içerir.

Google, Dijital Atölye’de ​​bulacağınız derslerin çoğunu oluştururken, birçok ders geliştirmek için önde gelen kurumlar ve sektör uzmanlarıyla da iş birliği yaptı. Sonuç olarak, Google Dijital Atölye’de Yale Üniversitesi, Helsinki Üniversitesi ve Reaktor, Emory Üniversitesi ve daha pek çok önemli kuruluştan kurslar bulabilirsiniz.

Google Dijital Atölye Kurslarından Neler Beklenebilir?

Google Dijital Atölye’de sunulan kurslar web seminerleri, özgeçmişinizi güncelleme, ilgi çekici sunumlar oluşturma, sosyal medya için yazma ve çevrimiçi kişisel markanızı oluşturma gibi konuları da kapsar.

Google Dijital Atölye’de eğitim almanın en bariz avantajı, dijital becerilerinizi ücretsiz olarak geliştirmektir. Kaydolduğunuzda, sektör uzmanları tarafından verilen yüzden fazla derinlemesine kursa anında erişim elde edersiniz.

Fazladan zamanınız varsa, kısa sürede çok şey öğrenebilirsiniz. Öte yandan, yoğun bir programla boş zamanlarınızda kendi hızınızda çalışabilirsiniz. Kurslar iyi yapılandırılmıştır ve takip edilmesi kolaydır.

Google Dijital Atölye’nin Avantajları

 • Kurslarda size yeni beceriler öğretmek için kısa videolar kullanılıyor.
 • Videoların sonunda bilginizi sınamak için testler var.
 • Modülleri istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.
 • Dijital Atölye kursları, öğrenmeyi pekiştirmek için gerçek hayat senaryolarını ve girişimcilerle yapılan röportajları kullanıyor.
 • Eğitimler ücretsiz ve içerikler kaliteli.
 • Sertifikalar sınavla veriliyor.

Google Dijital Atölye’nin Eksikleri

 • Eğitimlerde uygulama olmaması, Google Dijital Atölye’nin en büyük eksiklerinden birisi. Çünkü uygulama yapmadan dijital pazarlamayı öğrenebilmek gerçekten çok zor.
 • Eğitimler kaliteli olsa da maalesef sadece teorik kısımlardan oluşuyor. Dolayısıyla eğitimleri aldıktan sonra sadece teorik bilgiler edinmiş oluyorsunuz. Teknik kısımlardan yoksun oluyorsunuz. Bu da dijital pazarlamayı öğrenme noktasında büyük sorun teşkil edebilir.
 • Eğitim esnasında ve sonrasında eğitmen desteği bulunmuyor. Bu nedenle aklınıza takılan soruları hiçbir şekilde soramıyorsunuz.
 • Dijital dünyada sürekli yeni özellikler çıkıyor, güncellemeler oluyor. Ancak eğitimler sürekli güncel durumda değil. Bu nedenle en güncel bilgiye hızlı bir şekilde ulaşma noktasında da problemler yaşanıyor.
 • Eğitimde Meta ve diğer sosyal medya platformları ile ilgili bilgiler yer almıyor. Sadece Google’da reklam vermeniz ve Google’ın müşterisi olmanız noktasında “taraflı” şekilde eğitiliyorsunuz.
 • Elbette ücretsiz bir eğitimde zaten tüm bunların olmasını bekleyemeyiz. Ücretsiz bir dijital pazarlama eğitimine göre Google Dijital Atölye gerçekten çok kaliteli ve donanımlı.
Google Dijital Atölye Nedir

Google Dijital Atölye Neden Ücretsiz?

Google’ın neden tüm bu dersleri ücretsiz olarak sunduğunu veya Google Dijital Atölye ile ders almanın herhangi bir dezavantajı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. En büyük dezavantaj, bu kursların çoğunun sizi Google ekosistemi içinde tutmak için tasarlanmış olmasıdır.

Google bir işletmedir ve birincil hedefi kar elde etmektir. Google Dijital Atölye’ye kaydolduğunuzda birçok kaliteli kurs alacaksınız, ancak nihai hedefleri sizi ödeme yapan bir müşteri yapmaktır. Kursların çoğu, size Google ürünlerini nasıl kullanacağınızı öğretmeye odaklanır.

Google’da ne zaman vakit geçirseniz, şirket sizin hakkınızda daha fazla bilgi toplar. Google bu bilgileri, reklamları kişisel bilgilerinize ve tercihlerinize göre uyarlamak için kullanır. Google ile öğrenme yolculuğunuza başlarken bunu aklınızda bulundurun.

Hangi Sertifikalar Alınabilir?

Dijital Atölye’de sınıflar modüllere ayrılmıştır ve tamamladığınız her modül için bir rozet kazanırsınız.

Eğer Open University ve Interactive Advertising Bureau Europe onaylı Dijital Pazarlamanın Temelleri Kursunu tamamlarsanız, Google’ın Dijital Pazarlama Sertifikasını alırsınız.

Google Dijital Atölye Kariyerinize Nasıl Katkı Sağlar?

Google Dijital Atölye, veri öğreniminden dijital pazarlamaya kadar, dijital dünyamızda kendilerini daha rekabetçi hale getirmekle ilgilenen hemen hemen herkes için bir şeyler sunuyor.

Google Dijital Atölye kurslarının kariyerinize yardımcı olup olmayacağını kesin olarak söyleyemesek de bu atölye, dijital bilginizi geliştirmenin mükemmel bir yoludur. İster kariyer değiştirmeyi düşünüyor, ister yeni bir beceri öğrenmek istiyor olun, Google Dijital Atölye göz atmaya değer.

Sonuç

Bu içeriğimizde Google’ın büyük talep gören Dijital Atölye projesi kapsamında sunduğu kursları ve bu kursların dijital pazarlama alanında yer alan kişiler için avantajlarını inceledik. Google Dijital Atölye kesinlikle şans verilmesi gereken bir proje.

Birebir Eğitmen Destekli Uygulamalı Eğitim Önerileri

Google Dijital Atölye, her ne kadar ücretsiz olup kaliteli içerikler sunsa da, yukarıda bahsettiğim nedenlerden ötürü eksiği oldukça fazla.

Ahmet Balat Akademi’nin dijital pazarlama eğitimlerine katılarak sizler de eğitmenlerden birebir destekler alabilir, canlı yayınlara katılarak sorularınızı sorabilir ve dijital pazarlamayı uygulamalı şekilde öğrenebilirsiniz. Detaylar: www.ahmetbalatakademi.com

Öneri İçerik: Dijital Pazarlama Nasıl Öğrenilir? (Ücretsiz Eğitim!)
https://www.ahmetbalat.com/dijital-pazarlama-nasil-ogrenilir-ucretsiz-egitim-tavsiyesi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu