Sosyal Medya

Twitter’da Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Twitter videoları tam olarak ne kadar uzun olabilir? Twitter’da daha uzun videolar yayınlamanın bir yolu var mı? Ayrıca Twitter’da yayınladığınız videolardan para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çoğu kullanıcı Twitter’a yüklenebilecek videolarda 140 saniye (2 dakika, 20 saniye) uzunluk sınırı olduğunu düşünüyor. Aslında hem haklılar hem de yanılıyorlar. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim. 🙂

Twitter'a 2 dakikadan uzun video nasıl eklenir?
Twitter’a 2 dakikadan uzun video nasıl eklenir?

Twitter Videoları Ne Kadar Uzun Olabilir?

Twitter, zaman tünelinize yükleyebileceğiniz videolara 140 saniyelik sınır koyar. Dolayısıyla Twitter videolarının uzunluğu maksimum 2 dakika 20 saniyedir. Twitter’a 512 MB büyüklüğündeki videoları yükleyebilirsiniz ancak video yine de 140 saniyelik maksimum Twitter video süresi sınırını aşmamalıdır.

Video çözünürlükleri ve en boy oranları gibi Twitter video boyutlarını biliyor musunuz?

 • Minimum çözünürlük: 32 x 32
 • Maksimum çözünürlük: 1920 x 1200 (ve 1200 x 1900)
 • En – boy oranı: 1: 2,39 – 2,39:1
 • Maksimum kare hızı: 40 fps
 • Maksimum bit hızı: 25 Mbps

Twitter Video Uzunluk Sınırı

Twitter, mobil yazılımda MP4 ve MOV video formatlarını, ayrıca web için de AAC sesli H264 formatlı MP4 video formatını destekliyor.

Twitter videoları ne kadar uzunlukta olabilir?
Twitter videoları ne kadar uzunlukta olabilir?

Artık Twitter video uzunluk sınırının 140 saniye olduğunu biliyorsunuz. Ancak 140 saniyeden uzun bir video paylaşmak istiyorsanız videolarınızı başarılı bir şekilde yayınlamak için ne yapmalısınız? Twitter Media Studio’yu kullanarak Twitter’a 2 dakikadan daha uzun videolar yükleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Twitter Medya Stüdyo Nedir?

Twitter Medya Stüdyo, medya dosyalarınızı yükleyebileceğiniz, Twitter’daki videolarınızı yönetebileceğiniz, ölçümler yapabileceğiniz ve hatta para kazanabileceğiniz, Twitter tarafından sağlanan kolay bir platformdur.

Twitter Medya Stüdyo, kitaplığı, videoları, GIF’leri ve görüntüleri yüklemek, düzenlemek ve paylaşmak için idealdir. Medya Stüdyo sayesinde meta verileri düzenleyebilir, videolarınıza altyazı ekleyebilir ve hatta bir medya dosyasının Twitter’da paylaşılması için bir program belirleyebilirsiniz. Twitter Medya Stüdyo’nun en iyi yanı, kullanımının tamamen ücretsiz olmasıdır.

Medya Stüdyo’nun para kazanma özelliğine gelince, programı canlı videolar, video klipler ve daha fazlası için yayıncılar ve reklam verenler arasında güzel ortaklıklar kurar. Ayrıca Medya Stüdyo, başlıklar ekleme ve küçük resimleri değiştirme konusunda da iyidir.

Twitter Medya Stüdyo nedir?
Twitter Medya Stüdyo nedir?

Medya Stüdyo ile 512 MB yerine 1 GB’a kadar olan videoları Twitter hesabınıza yükleyebilirsiniz. Çoğu kullanıcı hala 2:20 (140 saniye) ile sınırlıdır. Fakat bazı kullanıcıların 10 dakikaya kadar video yüklemesine izin verilir.

Peki, Twitter 2 dakikadan daha uzun videoları yüklemenize izin vermezse? O zaman yapacağınız şey Twitter hesap yöneticinize ulaşmak olmalıdır.

Twitter Medya Stüdyo’ya Nasıl Giriş Yapılır?

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Diğer butonuna ve ardından Medya Stüdyo Kitaplığı’na tıklayın.
 3. İçindekiler Tablosundan Medya Yükleme’ye tıklayın.
 4. Videonuzu seçin ve yükleyin. Videonuzun MP4 veya MOV olması gerektiğini unutmamalısınız. Videoyu seçtikten sonra yükleme otomatik olarak başlayacaktır.
 5. Küçük fotoğrafınızı ayarlamak ve altyazı eklemek gibi işlemlerle videonuzu düzenleyebilirsiniz.
 6. Videoyu Tweetlemeye gidin ve mavi Tweetle butonuna tıklayın.
 7. Planla butonuna tıklayarak istediğiniz tarih ve saati seçebilirsiniz.
 8. Videonuzu göndermek için Tweetle’ye tıklayın.

Twitter Medya Stüdyo Giriş Sayfasını Bulamıyorum

Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Twitter Reklamları Hesabınızda geçerli bir ödeme yöntemi yoksa “Reklam Öğeleri”ni bulamazsınız.
 • İlk olarak, Twitter Reklamları web sitesine gidin.
 • Bunu, Twitter hesabınızdaki Daha Fazla butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.
 • Ardından, Twitter Reklamları’na tıklayın.
 • Twitter Reklamları web sitesi açıldıktan sonra ekranın üst kısmındaki “Reklamlar” sekmesine tıklayın. Medya’yı tıkladığınızda Medya Stüdyosu panosuna yönlendirileceksiniz.

Twitter Reklamları sayfanıza bir ödeme yöntemi eklediğinizde (örneğin; kredi veya banka kartınız) otomatik olarak reklamlar sekmesini görebileceksiniz.

Aşağıdaki prosedürleri takip ederek Twitter desteğiyle iletişime geçebilirsiniz:

1- Twitter reklamları yardım sayfasına gidin.
2- Listeden Tweetler, Kartlar ve Videolar’ı seçin.

Twitter Media Studio ile ilgili detaylı bilgiler için: https://help.twitter.com/tr/using-twitter/media-studio#access-media-studio

Growth Hacking Nedir?
https://www.ahmetbalat.com/growth-hacking-nedir/

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için Telegram kanalıma abone olun: https://t.me/ahmetbalatcom

2 Yorum

 1. Merhaba,
  media studio erişimim var ancak yine de 2:20 den fazla video yükleyemiyorum. “Peki, Twitter 2 dakikadan daha uzun videoları yüklemenize izin vermezse? O zaman yapacağınız şey Twitter hesap yöneticinize ulaşmak olmalıdır.” demişsiniz, hesap yöneticisi kimdir, nedir, nasıl ulaşabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu