Sosyal Medya

Instagram Rozetler (Para Kazanma Özelliği) Hakkında Her Şey

Instagram’ın yeni özelliği olan Rozetler, Türkiye’de yayına girdi. Artık Instagram’da rozetler özelliği ile canlı yayınlar yaparak para kazanabilmeniz mümkün.

Instagram Rozetlerle Para Kazanmak

Instagram, platform içindeki etkileşimleri artırmak için içerik üreticilerini canlı yayın yapmaya teşvik ediyor. Bu teşviklerin birisi ise yeni rozetler özelliği oldu. Instagram içerik üreticileri canlı yayınlar yaparak bu yayınlarda rozetler aracılığı ile bir kazanç sistemi oluşturabiliyor.

Instagram Rozet Özelliği Nedir?

Instagram rozet özelliği, Instagram’daki içerik üreticilerinin / influencler’ların gelir akışı oluşturmaları için kullanılabilen bir kazanç sistemidir. Instagram, içerik üreticileri için gelir akışı oluşturarak platform içindeki etkileşimin ve geçirilen zamanın artırılmasını hedefliyor.

Instagram Rozet Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram rozetler özelliğine sahip olan kullanıcılar rozetler özelliğini aktif ettikten sonra canlı yayınlar yapabiliyor. Böylelikle takipçiler canlı yayın esnasında rozetler satın alarak içerik üreticilerine destek olabiliyor. İçerik üreticileri canlı yayın sonrasında kazandıkları tutarı çekebiliyor. Instagram ücreti yatırmadan önce yayını kontrol ediyor ve bu süreç ortalama 1 ayı bulabiliyor.

Instagram Rozet Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram rozet özelliğini açmak için öncelikle Rozetler özelliğine sahip olmanız ve Instagram’da profesyonel hesabınızın (İşletme / İçerik Üreticisi) olması gerekmektedir. Instagram’da hesabınız kişisel hesaptaysa rozetler özelliğine sahip olsanız dahi bu özelliği kullanamıyorsunuz.

Instagram Rozetler Nasıl Kullanılır?

Instagram rozetler özelliği ile para kazanabilmek için,

  • Rozetler özelliğinin hesabınıza tanımlanmış olması,
  • İçerik üreticisi veya işletme hesap türünde bulunmanız,
  • Vergi mükellefiyetinizin (firmanızın) bulunması,
  • Instagram rozetler ve kazanç politikalarına uymanız gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan kullanıcılar Instagram tarafından talep edilen bilgileri doldurarak rozetler aracılığı ile para kazanabiliyor.

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için Telegram kanalıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

ÖNERİ İÇERİK: Instagram Algoritması Nasıl Çalışıyor? (2021)
https://www.ahmetbalat.com/tiktokta-nasil-reklam-verilir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu