Haftalık Bülten

5 – 11 Aralık Haftalık Bülten #87

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim. 

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

WhatsApp, 21 yeni emoji getiriyor!

WhatsApp, 21 yeni emoji getiriyor!

Popüler sohbet platformu WhatsApp, 21 yeni emoji müjdesi verdi! Zaten platformda yer alan 8 emojiyi yeniden yorumlayan platform, ayrıca farklı renklerde kalp emojisi getirerek kullanıcılarına en popüler emojinin farklı versiyonunu sundu. Yeni emojiler duyurulmuş olsa da platforma ne zaman geleceği merak konusu.

Twitter, takip etmediğimiz kişileri daha fazla önerecek!

Twitter, takip etmediğimiz kişileri daha fazla önerecek!

Son zamanlarda kullanıcılarına sık sık takip etmedikleri başka kullanıcıların tweetlerini öneren ve akış sayfasına çıkaran Twitter, bu özelliğinin üzerine gitme kararı aldı. Twitter’ın destek hesabından paylaşılan gönderide önerilerin geçmişte gözden kaçırılmış olabilecekler de dahil olmak üzere tüm kullanıcılara genişletileceği duyuruldu.

Hepsiburada, Kasım ayı satış istatistiklerini duyurdu

Hepsiburada, Kasım indirimlerinde ne kadar ürün sattığını duyurdu!

“Efsane Kasım” adını verdiği kampanyayla Kasım ayında günlük sipariş ve ciro sayısını epey artıran Hepsiburada, Kasım ayı boyunca 30 milyon adet sipariş aldığını duyurdu. Geçen yıla kıyasla sipariş edilen ürün sayısında 1,7 kat artış yaşadığını belirten online alışveriş platformu, sipariş ve ciro rekorunu 11 Kasım günü kırdı!

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Trendyol, Kasım indirimlerinde ne kadar ürün sattığını duyurdu!

Trendyol, Kasım ayı cirosunu açıkladı!

‘Süper İndirim Günleri’ ve ‘Efsane Günler’ kampanyalarıyla Kasım ayını yüksek ciro ile kapatan Trendyol, Kasım ayı boyunca 11 milyon kişinin platformdan alışveriş yaptığını duyurdu. Trendyol üzerinde 71 milyondan fazla ürün satılırken, popüler alışveriş platformunun günlük aktif müşteri sayısı 25.6 milyona ulaşarak büyük başarı elde etti.

Elon Musk, Twitter reklamları için maddi destek yapacak!

Elon Musk, Twitter reklamları için maddi destek yapacak!

Twitter’ı satın aldığından beri başı beladan kurtulmayan Elon Musk, şimdi de Twitter’dan çekilen markaların geri dönmeleri için Aralık ayında maddi desteğe hazırlanıyor. Platformda yaptığı radikal değişikliklerle pek çok marka Twitter’a reklam vermeyi sonlandırmıştı. Maddi olarak hasar görmeye başlayan Twitter için Elon Musk, markalara reklam için ödedikleri paradan çok daha fazla bir reklam imkanı sunacak.

TikTok’un en çok kullanıldığı keşfet saatleri neler?

TikTok’un en çok kullanıldığı keşfet saatleri neler?

TikTok zaten çok popüler olsa da günün bazı saatlerinde ayrıca talep görüyor ve gönderilerin görülme olasılığı epey artıyor. ‘Keşfet’ saatleri olarak bilinen bu zaman dilimine göre TikTok en çok Cumartesi ve Pazar günleri kullanılırken, zaman dilimi olarak 20.00 – 21.00 saatleri arasında kalabalıklaşıyor.

YouTube, ‘YouTube: Durdura Bas’ içeriğini duyurdu!

YouTube, ‘Durdura Bas’ içeriğini duyurdu!

Popüler çevrimiçi video izleme platformu YouTube, yepyeni bir içerik duyurdu! YouTube: Durdura Bas adlı içerikle platformdaki yanlış anlaşılmaların önüne geçmeye hazırlanan YouTube, kullanıcılarını bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Paylaştığı video içeriklerle kullanıcılarına ‘yanlış bilgi yayımı’ konusunda nasıl kaçınılması gerektiğini anlatan platformun bu videoları Türkçe dil seçeneğiyle de yer alıyor.

2023’ün Pantone rengi açıklandı!

2023’ün Pantone Rengi Açıklandı!

Her yıl heyecanla beklenen gün nihayet geldi! Modadan güzelliğe, dekorasyondan sanata kadar tasarımcıların merakla beklediği Pantone yılın rengi, Viva Magenta oldu.

Viva Magenta, kökleri kırmızı aileden gelen ve yeni bir güç sinyalinin ifadesi olan bir gölgeyi anlatıyor.

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler Telegram kanalımda: https://t.me/ahmetbalatcom

Öneri İçerik: https://www.ahmetbalat.com/sem-nedir-ne-ise-yarar/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu