Haftalık Bülten

1-7 Mart Haftalık Bülten

Merhabalar. Yeni ayın ilk haftasına, yepyeni başlıklar ile giriş yapmaya hazırsanız;

Keyifli okumalar dilerim 🙂

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

LinkedIn Yepyeni bir Freelancer Platformu Üzerinde Çalışıyor!

Linkedin Freelancer Ortaklığı
Linkedin Freelance Platformu

Geleceğin çalışma modeli Freelancer’lık nihayet ülkemizde de gereken önemi görmeye başladı 🙂

LinkedIn, işletmeler ile Freelance çalışan kişileri buluşturacak bir serbest pazar platformu geliştirdiğini duyurdu. İşverenlerin ve Freelancerların karşılıklı olarak ödeme ve iş teslimi konusunda kendilerini güvenceye almaları da mümkün olacak. Bunun için LinkedIn bir dijital cüzdan oluşturacak.

Remote ve Freelance sistemlerinin trend olduğu pandemi döneminde şirketler artık fiziki ofisler yerine uzaktan çalışma sistemini benimsemiş durumda.

Bu yeni web sitesi Fiverr, Upwork, Freelancer gibi platformları gibi sadece freelancer projeler için tercih edilebilecek.

Twitter Super Follows ile Kazanç Dönemi Başlıyor

Twitter Super Follows ve Communities
Twitter Super Follows

Hep söylüyorum. Bu devirde içerik üreten her zaman kazanır. Geçtiğimiz gün YouTube’un içerik üreticiler için yeni gelir modelleri üzerinde çalıştığını duyurmuştum.

Şimdiyse Twitter, kullanıcılar için yeni kazanç modeli “Super Follows”u duyurdu. Buna göre Twitter kullanıcıları, paylaştığı özel ücretli tweetlerle takipçileri üzerinden para kazanabilecek. Bu özel tweetler akışta görünmeyecek. Sadece ücretli aboneliklere özgü yeni akışlarda görüntülenebilecek.

Twitter ayrıca yeni “Communities” özelliğiyle tıpkı Facebook Gruplar özelliği gibi alanlar oluşturacağını duyurdu. Communities özelliğiyle aynı amaca sahip kişiler buralarda belirli konularda tartışabilecek.

Twitter Yapay Zeka İle Trolleri Engelleyecek

Twitter Super Follows
Twitter Safety Mode Özelliği

Twitter, nefret söylemlerini azaltmak için, yapay zeka ile çalışacak Safety Mode özelliği’ni biz kullanıcılarına sundu. Twitter, bu özellik ile kullanıcıların saldırgan tavırlardan kaçınmasını sağlayabileceğini söyledi. Geliştirilen özellik ile spam ve taciz içerik oluşturan kullanıcılar, otomatik tespit edilebilecek ve bu kullanıcılar 7 gün boyunca kısıtlı erişime sahip olabilecek. Bu sayede de troll olarak adlandırılan kullanıcıları engelleyebilecek.

Ancak bazı analiz uzmanları, sistem mükemmel çalışmazsa pek çok kullanıcının özellik nedeniyle mağdur olabileceğini söylüyor. Siz özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Telegram’ın Yeni Beta Güncellemesi

Telegram'ın Yeni Beta Güncellemesi
Telegram’ın Yeni Beta Güncellemesi

WhatsAppTelegram kapışması sonrasında Telegram popülaritesini bir hayli artırdı. Telegram, yeni beta güncellemesi, v7.5.0’ı yayınladı.

Güncellemeyle ilk olarak Telegram mesajlarını silmek için bir zamanlayıcıya sahip olacağız. Beta güncellemesi ile gelen diğer bir yenilik ise, kullanıcıların uygulamaya daha hızlı erişimi için widget desteği sunulması. Bu destek, bir sohbet widget‘ı ve bir kısa yol widget’ı olarak 2 farklı şekilde sunuluyor. Ek olarak, bağlantı davetleri, kolay paylaşım ve tarama için QR kodlarına dönüştürülebilecek.

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncen gelişmeler Telegram kanalımda: https://t.me/ahmetbalatcom

Spotify HiFi ile Yüksek Kaliteli Müzik Deneyimi

Spotify Hifi Özelliği

Spotify HiFi ile daha kaliteli müzik deneyimine hazır olun!

Spotify, yeni Hifi özelliği sayesinde müzikleri tam olarak duyabileceğimizi ve daha yüksek kalitede dinleyebileceğimizi duyurdu. Ayrıca müzik kalitesini de düşükten yükseğe manuel şekilde ayarlayabileceğiz.

Böylelikle müziklerde daha fazla netliğe ve derinliğe ulaşabileceğiz. Hifi, müzik aletleri ile kaydedilen müziğin dinleyicilere gerçeği ile hemen hemen aynı kalitede aktarılması anlamına geliyor.

Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir hizmeti, ürünü satın almak veya bilgi edinmek isteyen kullanıcıların, bu arama işlemini gerçekleştirirken kullandığı kelimelere anahtar kelime diyoruz. Anahtar kelimeler özellikle Google Ads Arama Ağı reklamlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Yazının devamı için: https://www.ahmetbalat.com/google-ads-anahtar-kelime-planlayici-nasil-kullanilir/

1-7 Mart Önemli Günler

1 Mart Pazartesi

Yeşilay Haftası (1 – 7 Mart)
Deprem Haftası (1 – 7 Mart)
Girişimcilik Haftası (1 – 7 Mart)

3 Mart Çarşamba

Dünya Yaban Hayatı Günü

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu