Etkinlik

Kocaeli Üniversitesi’nin Kale Etkinliğine Konuştum!

Kocaeli Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün her yıl düzenlenen geleneksel KALE etkinliğinde Dijital Pazarlama Devrimi’ni konuştuk. Gençler harikaydı, etkinliğe yoğun bir ilgi vardı.

KALE’de neler konuştuk?

KALE’de dijital pazarlama başta olmak üzere sosyal medya, eticaret, eihracat, egirişimcilik, SEO-SEM ve freelancerlık kavramları üzerinde detaylıca konuştuk.

Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamadan farklı olduğu yanları, pandemi öncesi ve sonrasında sektörün ilerleyişini ve pasif gelir modellerini anlattım.

“Mutlaka +1’iniz olmalı”

Birçok üniversite öğrencisinin aklında mezuniyet sonrası kariyer planı var. Ancak tabii ülkemizdeki mevcut ekonomik kriz ve sektördeki rekabet düzeyinden ötürü öğrencilere her zaman daha fazlasını yapmalarını öneriyorum.

İş bulma noktasında artık üniversite mezunu olmanın tek başına yeterli olmadığını, CV’nin yanında mutlaka bir portfolyo ve kendilerine ait bir web sitelerinin olması gerektiğini her defasında anlatıyorum.

Sertifikaların parayla dağıtıldığı günümüzde öğrencilerin işverenlere sunacağı şeyin, sertifikalardan ziyade deneyim olduğunu söylüyorum. Deneyim ise en iyi staj programlarıyla kazanılıyor.

Etkinliğe katılanlar

Etkinliğe farklı sektörlerden birçok başarılı isim ve firma, KALE etkinliğinde Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Kocaeli Üniversitesi KALE Etkinliği

Etkinlikten Kareler

Katıldığım diğer etkinlikler: https://www.ahmetbalat.com/etkinlik/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu