Haftalık Bülten

26 Eylül – 2 Ekim Haftalık Bülten #78

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim. 

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

YouTube’un Tasarımı Değişiyor!

YouTube'un Tasarımı Değişiyor
YouTube’un Tasarımı Değişiyor!

YouTube, hem mobilde hem de masaüstünde tasarımda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor! Dikdörtgen biçimindeki butonlar oval olacak, beğenme/beğenmeme butonu iç içe olacak.

YouTube’a ayrıca ambiyans özelliği geliyor. Bu modla birlikte videonun renkleriyle ana sayfanın renkleri bütünleşiyor böylelikle seyir keyfinin artması hedefleniyor.

Google Maps En Az Yakıt Tüketen Rotaya Yönlendiriyor!

Google Maps Yakıt Tasarrufu
Google Maps En Az Yakıt Tüketen Rotaya Yönlendiriyor!

Google Haritalar’a çevre dostu rotalar özelliği geldi! Buna göre uygulama, gideceğiniz nokta için size, kullandığınız yakıt tipine göre, en tasarruflu yolu gösteriyor.

Google Haritalar’ın çevre dostu rotaları göstermesi için Ayarlar – Navigasyon Ayarları menüsünden Rota Seçenekleri altından “Yakıt açısından verimli rotaları tercih et” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Instagram Hikayeleri 60 Saniye Oldu!

Instagram Hikayeleri 60 Saniye Oldu!

Bildiğiniz gibi hikayelerde video paylaşım süresi maksimum 15 saniye. Geçtiğimiz aylarda bu süre 60 saniyeye çıkarılmış sonra iptal edilmişti.

Şimdiyse bu özellik tekrardan aktif edildi. Artık Instagram hikayelerde 60 saniyelik kesintisiz videolar paylaşabilirsiniz!

TikTok’a Dislike Özelliği Geliyor!

TikTok Dislike Özelliği Geliyor
TikTok’a Dislike Özelliği Geliyor!

TikTok, yeniliklerine devam ediyor. TikTok beğenme özelliğinin yanında şimdi beğenmeme (dislike) özelliğini test ediyor. Özellik şu anda sınırlı sayıda hesapta aktif durumda.

Yalnız burada şu dikkat çekiyor. Beğenmeme eylemini videolara değil ancak yorumlara uygulayabiliyorsunuz. Yani beğenme özelliğindeki gibi gönderilere dislike atamıyorsunuz.

İran’dan Instagram ve WhatsApp’a Erişim Engeli!

Instagram Yasaklandı
İran’dan Instagram ve WhatsApp’a Erişim Engeli!

22 yaşındaki Mehsa Emini isimli bir kadının işkence edilerek öldürülmesinden sonra başlayan gösteriler, İran’ın sosyal medya yasakları uygulamasına kadar gitti. İran, WhatsApp ve Instagram’ı yasakladığını duyurdu.

Bu süreç sonrasında Elon Musk, Starlink ile geniş bant uydu interneti hizmeti sağlamak için çalışmalara başladığını açıkladı. Böylelikle sosyal medyaya erişimin devam edeceği vurgulandı.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

Ekim Ayı Önemli Günler Takvimi Yayında!

Sosyal medya ve dijital pazarlama çalışmalarınıza yön verecek Ekim ayı önemli günler takvimi yayında!

Haftanın Yazısı: 5 Adımda Google Haritalar’a Yer Ekleme

Haftanın Dijital Etkinlikleri

1)Zeynel Çift Google Ads Canlı Yayını!

Ahmet Balat Akademi, Google Ads eğitmeni Zeynel Çift, 26 Eylül Pazartesi 21.00’de Akademi’de Google Ads eğitimlerine kaydolanlara özel ücretsiz canlı yayına gerçekleştiriyor. Canlı yayına katılarak Google Ads ile ilgili tüm sorularınızı sorabilir ve Google reklamcılığını en iyi şekilde öğrenebilirsiniz!

2)Kardelen Sepetçi Reels Eğitimi Canlı Yayını!

Ahmet Balat Akademi, Kapsamlı Reels Eğitimi Eğitmeni Kardelen Sepetçi, 27 Eylül Salı 21.00’de Akademi’de Kapsamlı Reels Eğitimine kaydolanlara özel ücretsiz canlı yayın gerçekleştiriyor. Canlı yayınlara düzenli olarak katılarak eğitmenlere sorularınızı sorabilir, bu sayede dijital pazarlamayı etkili şekilde öğrenebilrisiniz.

3)Ahmet Balat Meta Business Eğitimi Canlı Yayını

27 Eylül Salı 21.00’de Ahmet Balat Akademi, Birebir Destekli Meta Business Eğitimine kaydolanlara özel ücretsiz canlı yayın gerçekleştiriyoruz. Instagram reklamcılığına dair bilmeniz gereken her noktayı detaylıca anlattığım eğitimimde, haftalık canlı yayınlara ücretsiz olarak katılarak kendinizi dijital pazarlama alanında geliştirebilirsiniz.

4)Burhan Yeşil Canva Eğitimi Canlı Yayını

Ahmet Balat Akademi eğitmenlerinden Burhan Yeşil, 28 Eylül Çarşamba 21.00’de, Akademi’de A’dan Z’ye Canva Eğitimine kaydolanlara özel aylık canlı yayınını gerçekleştiriyor.

Ahmet Balat Akademi eğitimleri hakkında detaylı bilgi için: https://ahmetbalatakademi.com/

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu