Haftalık Bülten

26 Nisan – 2 Mayıs Haftalık Bülten

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim 🙂

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂


YouTube Kids Türkiye’de!

Youtube Kids Türkiye'nin Kullanımına Açılıyor
Youtube Kids Türkiye’nin Kullanımına Açılıyor

YouTube Kids artık Türkiye’de! 23 Nisan 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü itibari ile YouTube Kids Türkiye’de ebeveynler ve çocuklar tarafından kullanıma sunuldu! Kullanımı tamamen ücretsiz olan YouTube Kids, sadece çocuklara özel bir platform olma özelliği taşıyor.

Eğlenceli eğitim videoları, çizgi filmler ve çeşitli içeriklerin yer aldığı YouTube Kids, aynı zamanda ebeveynler için oluşturulan panelle ebeveynlerin içini de rahatlatıyor

Çocuklar kendileri için oluşturulmuş ve güvenli olan içerikleri YouTube Kids’ten ailelerinin gözetimi ile gönül rahatlığıyla izleyebilir. YouTube Kids, YouTube’dan bağımsız olarak çalışıyor.

YouTube Kids 3-13 yaş arasındaki çocuklar için zengin ve güvenli içerikler sunuyor ve tablet, telefon ve akıllı TV’lerde kullanılabiliyor. YouTube Kids’te müzik, şovlar, keşfet ve öğrenim başlıkları altında 4 ana içerik türü yer alıyor. Aynı zamanda YouTube Kids’ten yabancı içeriklere ve TRT Çocuk, Kukuli gibi Türk yapımlarına da ulaşabiliyorsunuz.

Twitter, Türkiye’ye Temsilci Atadı ve Yasaklar Kaldırıldı!

Twitter Türkiye'ye Temsilci Atadı ve Yasak Kaldırıldı
Twitter Türkiye’ye Temsilci Atadı ve Yasak Kaldırıldı

Sosyal medya düzenlemesi ile günlük erişim sayısı 1 milyonun üzerinde olan sosyal medya platformlarına Türkiye’ye temsilci atama zorunluluğu getirilmişti. Bununla birlikte de platformlara pek çok yükümlülük verilmişti. Bu yükümlülükleri yerine getirmeyen Twitter, reklam yasağı almıştı. Twitter’da bir süredir Türkiye’den reklam verilemiyordu. Twitter, Türkiye’ye resmi ofis açtığını duyurdu ve nihayet bu yasağın kaldırıldığı bildirildi.

Twitter resmi olarak Türkiye’de yer alan bir şirket oldu. Diğer platformlar hakkında gelişme oldukça size bilgi vereceğim. 🙂

Instagram Reels’e Reklam Özelliği Geliyor!

Instagram Reels'e Reklam Vermek
Instagram Reels’e Reklam Özelliği Geliyor!

Instagram’da Akış, Keşfet, Hikayeler ve en son IGTV’ye gelen reklam özelliği şimdi de Reels’a geliyor.

Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre reklam özelliği ilk olarak Almanya, Hindistan, Avustralya ve Brezilya’da test edilecek ve kısa süre sonra da pek çok ülkede aktifleştirilmiş olacak.

Yayınlamak istediğiniz reklamlar da Reels’lar gibi 30 saniye olacak ve ayrıyeten yatay ya da dikey olarak paylaşım yapabileceksiniz. Hikayelerde paylaşılan reklamların aksine, Reels’daki reklamlar paylaşılabilir, yorum yapılabilir, beğenilebilir ve kaydedilebilir olacak.

Twitch Sıralı Yayın Özelliğini Duyurdu

Twitch Sıralı Yayın Özelliğini Duyurdu
Twitch Sıralı Yayın Özelliğini Duyurdu

Twitch’de artık sıralı sohbet yayınları ile herhangi bir mesaja sıralı yanıtlar verebileceğiz. Twitch bu özellik ile chat’te mesaj cevaplamak için oluşan kaotik ortamın önlenmesini amaçlıyor.

Verilecek olan bu Twitch sıralı yayınları da halihazırdaki sohbeti devam ettirmeye yarayacak.

İzleyicilerin özellikten faydalanabilmeleri için bir mesajın üzerine gelmeleri ve beliren oka tıklayarak mesajlarını yazmaları gerekiyor.

Spotify ve Facebook Birleşiyor!

Spotify ve Facebook Birleşiyor
Spotify ve Facebook Birleşiyor

Spotify ve Facebook, kullanıcılarının hesaplarında vakit geçirirken müzik dinlemelerine olanak sağlamak adına oluşturacakları yeni özellik için birleşiyor.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg katıldığı Discord yayınında bu haberi kullanıcılara duyurdu. Zuckerberg yaptığı açıklamada Facebook’un Spotify ile ilişkilerini derinleştirdiklerini açıkladı.

Spotify’da dinlediğiniz müzikleri Project Boombox adlı yeni özellik ile Facebook’ta dolaşırken dinleyebileceksiniz. Facebook, uygulamadan çıkmamıza gerek olmadan, Facebook’ta paylaşılan Spotify müziğini dinlememize imkan tanıyan Spotify oynatıcısını entegre edecek.

Yapılacak çalışmanın ardından sanatçılar ve içerik üreticileri eserlerini kolaylıkla sosyal medyada paylaşabilecekler.

Reddit, Clubhouse’a Benzeyen Özelliğini Yayınladı

Reddit, Clubhouse'a Benzeyen Özelliğini Yayınladı
Reddit, Clubhouse’a Benzeyen Özelliğini Yayınladı

Sosyal medya platformlarının birbirinden özellik kopyalamalarına artık alıştık. Bu kervana Reddit de Talk isimli canlı ve sesli görüşme özelliğini duyurarak katılmış oldu.

Peki Reddit Talk’un Clubhouse’dan farkı ne? Reddit Talk’un Clubhouse’dan farkı, Reddit’in alt dizinleri yani subredditleri ile entegre edilmesi.

Reddit Talk yine temelde bir canlı ses platformu olarak işlev görecek. Reddit’te forumlara çok benzeyen ve her konu ile ilgili ayrı bir topluluk yer alıyor. Örneğin; sadece bir sanatçı, film veya oyun hakkında konuşulan alt forumlar, daha az karmaşa ile içeriğe ulaşabilmenize yarıyor. Reddit Talk da bu platformlar için kullanabileceğiniz bir özellik.

Alt forum moderatörleri, canlı bir görüşme başlatabilecekleri gibi aynı zamanda kullanıcıları da davet edebilecekler. Yapılacak bu görüşmeler, forumun içeriği hakkında fikir alışverişi yapılabilmesine olanak tanıyacak.

Haftanın Yazısı: Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Reklamlarınızı, hedeflediğiniz müşterilere arama yaptıkları zaman gösterebilmeniz adına, Google Ads (AdWords) Anahtar Kelime Planlayıcının kullanımıyla ilgili önerilerimi sizler için bu yazımda kaleme aldım. Keyifli okumalar dilerim.

YAZININ DEVAMI: https://www.ahmetbalat.com/google-ads-anahtar-kelime-planlayici-nasil-kullanilir/ 

26 Nisan – 2 Mayıs Önemli Günler

26 Nisan Pazartesi

Dünya Pilotlar Günü
Dünya Kıskançlık Günü 
Dünya Fikri Mülkiyet Günü

27 Nisan Salı

Dünya İletişim Tasarımı Günü 
Mors Alfabesi Günü

28 Nisan Çarşamba

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü
Dünya Laboratuvarlar Günü

29 Nisan Perşembe

Dünya Dans Günü
Dünya Dilek Günü

30 Nisan Cuma

Dünya Caz Günü
Dürüstlük Günü

*Nisan ayının son cumartesi günü

Dünya Veteriner Hekimler Günü

1 Mayıs Cumartesi

Emek ve Dayanışma Günü (İşçi Bayramı)
Ücretsiz Çizgi Roman Günü
Trafik ve İlk Yardım Haftası (1-7 Mayıs)
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası (1-7 Mayıs)

2 Mayıs Pazar

Dünya Bebek Günü

Güncel gelişmeler için Telegram kalanıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu