Haftalık Bülten

23-29 Ağustos Haftalık Bülten

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim.

*NOT: Haftalık e-posta bülteni Tanıtımlar veya Spam klasörlerine düşüyor olabilir. Lütfen kontrol ediniz.

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Twitter, Mavi Tik Sürecini Duraklatıyor

Twitter, mavi tık projesini duraklatıyor
Twitter, mavi tık projesini duraklatıyor

Twitter, kısa süre önce tekrardan aktifleştirdiği mavi tik başvuru sürecini duraklatıyor. Platform, duraklatma sebebini de güvenlik endişelerine dayandırıyor.

Twitter, kullanıcılarının mavi tik işareti sahibi olmalarına izin verdiği başvuru ve inceleme süreci üzerinde çalışması gerektiğini belirtti. Twitter mavi tik programı, yeni kişilerin başvurularını askıya alacak. Platformun kararı, birkaç bot hesabın yanlışlıkla doğrulandığını kabul etmesinin ardından açıklandı. Twitter Verified, mevcut başvuruları incelemeye devam edecek. Bu sebeple duraklatma süreci yeni üyelerin başvurusunu engelliyor.

Twitter sözcüsü, The Verge‘e yaptığı açıklamada önümüzdeki birkaç haftalık süre zarfında başvuruların alınmasına devam edeceklerini belirtti. Platform, mavi tik kullanımının hesapların gerçek, kayda değer ve aktif olduğunu göstermeyi amaçladığını söyledi.

“Facebook Reels” Yakında!

Facebook, Instagram Reels'i kopyalıyor
Facebook, Instagram Reels’i kopyalıyor

TikTok’a rakip olarak geliştirilen Instagram Reels, direkt Facebook uygulamasında yayınlanacak.

Facebook, geçen sene Ağustos’ta, TikTok’a karşı Instagram Reels özelliğini geliştirmişti. Platform, özelliğin kullanımını artırmak amacıyla Reels’i Facebook mobile entegre etti. Mart ayında Hindistan’da denenmeye başlanan Facebook Reels, resmi olarak ABD’deki kullanıcıların da kullanımına sunuldu. Facebook Reel özelliğinin test süreci Amerika’da hala devam ediyor.

Ayrıca yeni özellik, kullanıcılara çapraz bağlantı olanağı da sağlayacak. Instagram’da paylaşılan Reels, direkt Facebook hesabında da paylaşılabilecek. Facebook Reels, mobil uygulamadaki Haber Kaynağı kısmında yer alacak. Instagram’daki gibi arkadaşlarımızın paylaştığı Reels videolarını da ana sayfamızda görüntüleyebileceğiz.

Ayrıca Reel videoları Facebook gruplarında da aktif olacak. Böylece toplu şekilde Reels videoları izleyebileceğiz. Facebook Reels özelliğinin diğer ülkelerde ne zaman kullanılacağı şu an hala belirsizliğini koruyor.

Linkedin, Uygulama İçi Görüntülü Toplantı Seçeneği Ekledi

Linkedin, uygulama içi görüntülü toplantı seçeneği ekledi
Linkedin, uygulama içi görüntülü toplantı seçeneği ekledi

LinkedIn, Microsoft destekli uygulama içi video özelliğini kullanıma sundu. Başka video uygulaması indirmeye ya da herhangi bir hizmete kaydolmaya gerek kalmadan ayrıca ücretsiz olarak görüntülü toplantılar yapabileceğiz. LinkedIn, bağlantı kurmak isteyenlere yardımcı olmak için, ne zaman görüntülü toplantı planlayacağını öneren akıllı eylemler de oluşturdu.

Görüntülü toplantı başlatmak istediğinizde, LinkedIn hizmetleri gerekli incelemeleri yapacak. Üyeleri toplantıya katıldığında LinkedIn, protokoller aracılığıyla tüm iletişimi yönetecek.

LinkedIn, bugünlerde görüntülü toplantı özelliğinin sorunsuz olarak çalıştığından emin olmak amacıyla testler yapıyor. Ayrıca LinkedIn video özelliği için planladığı gelişmeleri de belirtti. Gelişmelerden bazılarını şöyle açıklayabiliriz:
Planlanmış bir toplantının her iki tarafa da e-posta göndermesini sağlayan takvim entegrasyonu. Görüntülü görüşmedeyken mesajlaşma sohbetine izin verme. Ekran paylaşımı ve sanal arka planlar.

Görüntülü toplantılar, mesajlaşmalardan mülakatlara kadar pek çok görüşmeyi dönüştürecek gibi görünüyor. Gelişmeleri ilerleyen günlerde sizlere aktarıyor olacağım. 🙂

Facebook Reklam Hedefleme Seçeneklerinde Kısıtlamalar Geliyor

Facebook Reklam Hedefleme Seçeneklerinde Kısıtlamalar Geliyor

23 Ağustos’tan itibaren detaylı hedefleme ve özel hedef kitleler dahil birçok seçenek, dünya genelinde artık 18 yaşından küçük kişilere reklamlar hedeflemek için kullanılamayacak. Dünyada standart olacak bu kısıtlamanın aksine seçenek, Tayland’da 20 ve Endonezya’da 21 yaşından küçük bireyler için geçerli olacak.

Gençler için oluşturulacak yeni reklamlarda sadece konum ve cinsiyete göre hedefleme yapılabilir olacak. Reklamlar, 23 Ağustos 2021 tarihi itibariyle ülkemizde de 18 yaşından küçük kişileri hedeflemek için kullanılamayacak.

Twitter, Ajans Çalışanları İçin Güncel Taktikler Kitabı Sunuyor

5-	Twitter Ajans Çalışanları için güncel taktikler kitabı sunuyor
Twitter, ajans çalışanları için güncel taktikler kitabı sunuyor

Twitter, birden fazla müşteriye sahip dijital pazarlamacılara uygulama içindeki değişiklikleri ve Twitter ile yapabileceği her şeyi anlatmayı hedefliyor.

Platform, hedefi gerçekleştirmek için en iyi Tweet’leri, kampanya ve hedeflemenin en iyi uygulamalarını, reklam biçimlerini, teklif yapılarını, API entegrasyonlarını, en iyi vaka çalışmalarını ve daha pek çok şeyi keşfedebileceğiniz Ajans Taktik Kitabı’nı güncelledi.

Detaylar: https://business.twitter.com/en/resources/agency-playbook.html

En Çok İzlenen 10 Güncel TikTok Akımı

En çok izlenen 10 güncel TikTok akımı
En çok izlenen 10 güncel TikTok akımı

Bu yıl popülaritesini koruyan ve yeni akımlarla kullanıcılarının gönlünü kazanmaya devam eden TikTok, akımlarına hız kesmeden yeni trendler oluşturmaya devam ediyor. Platformda garip akımlara denk gelsek bile bazı TikTok akımları kullanıcılarına “biz de yapmalıyız” dedirten türden. Sizin için bu yıl platformda trend olan akımları sıraladım.

Trend olmuş TikTok akımları:
• Nereli olduğunu söylemeden, anlatma.
• Yapılması istenen ve aslında olan karşılaştırmaları
• Google Earth kullanarak garip yerler gösterme.
• Vogue Dergisi’ne kapak olma.
• Albüm kapağı oluşturma.
• Kötü içerikli mesajları özlü sözler gibi paylaşma.
• Nefret edilenleri ne kadar sevdiğinizi anlatma.
• Hayallerinizi gösterme.
• Arkadaşların özelliklerini tanıtma.
• Günlük hayat ve iş hayatı karşılaştırmaları.

23-29 Ağustos Önemli Günler

26 Ağustos Perşembe

Malazgirt Zaferi
Dünya Köpek Günü
Zafer Haftası (26 – 30 Ağustos)

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için Telegram kanalıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

Güncel gelişmeler için Telegram kanalıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

ÖNERİ İÇERİK: Ağustos Ayı Önemli Günler Takvimi (2021 Güncel)
https://www.ahmetbalat.com/agustos-ayi-onemli-gunler-takvimi-guncel/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu