Haftalık Bülten

4 – 10 Nisan Haftalık Bülten

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim. 

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun.

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

*NOT: Haftalık e-posta bülteni Tanıtımlar veya Spam klasörlerine düşüyor olabilir. Lütfen kontrol ediniz.

Instagram Mesajlarına Yeni Özellikler Geliyor!

Instagram Mesajlara Yeni Özellikler Geliyor!
Instagram Mesajlarına Yeni Özellikler Geliyor!

Instagram Başkanı Mosseri, Instagram’da mesajlaşma deneyiminin kalitesini yükseltmek için birçok yeni özelliğin geleceğini duyurdu.

  • Instagram’da artık mesajlar kısmına gitmeye gerek kalmadan size gelen mesajları yanıtlayabileceksiniz. Instagram bunun için çalışmalara başladı.
  • En yakın arkadaşlarına bir gönderiyi göndermek artık çok daha kolay hale gelecek. Göndermek istediğiniz gönderinin paylaş butonuna basılı tutarak gönderiyi yakın arkadaşlarınıza saniyeler içinde gönderebileceksiniz.
  • Eğer ki arkadaşlarınıza gece geç saatte mesaj göndermek istiyorsanız ve aynı zamanda onları rahatsız etmek istemiyorsanız mesajınızın başına “@silent” yazarak bunu sağlayabilirsiniz. Hem mesajınız gönderilmiş olacak hem de arkadaşınıza sesli bildirim gitmemi olacak.
  • Artık Instagram DM kısmında çevrimiçi olan arkadaşlarınızı görebileceksiniz.
  • Instagram’da DM’de mesaj gruplarında anketler oluşturabileceksiniz.
  • Yeni temalar ve birçok yeni özelleştirmeler kullanabileceksiniz.

Detaylar burada: https://www.instagram.com/p/CbzI42usNn1/

Meta, Ramazan Ayı İçgörüler Raporunu Yayınladı!

Meta Ramazan Ayı İçgörüler Raporunu Yayınladı
Meta, Ramazan Ayı İçgörüler Raporunu Yayınladı!

Meta, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan dönemi öncesinde detaylı bir rapor yayınladı. Meta raporda geçmiş yılların verileri ışığında bizlere birçok içgörü sunuyor.

Ramazan ayı, markalar için büyük önem taşıyor. Raporda özellikle bu dönemde mobil kullanım oranında çok ciddi artışlar yaşandığını görüyoruz. Yine aynı raporda veri odaklı dijital pazarlama çalışmalarının satışların artması noktasında markalar için ciddi kazanımlar sağladığını görüyoruz.

Bu dönemde markaların fiyat indirimleri de insanların alışveriş kararlarını ciddi oranda etkilediğini görüyoruz. İnsanlar bu dönemde, diğer dönemlere oranla daha çok uygun fiyatlı ürünler satın aldığını belirtiyor.

Raporda, Ramazanda influencerların insanların alışveriş kararlarını diğer aylara oranla daha fazla etkilediği de mevcut.

Ramazan dönemi, pandemiyle birleşince insanların fiziki mağazalardan alışveriş yapma eğilimi çok ciddi oranda azalırken, mobil alışveriş deneyiminde 3 kat artış yaşanıyor.

Raporun tamamı Telegram kanalımda: https://t.me/ahmetbalatcom

YouTube Ana Sayfası Değişiyor!

YouTube Ana Sayfası Değişiyor!

YouTube’un Spotify’a rakip olmak için çalışmalara başladığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştum. YouTube artık ana sayfada podcastlere ağırlık verileceğinin ve ana sayfa tasarımının da buna göre değişeceğinin sinyalini verdi.

YouTube, sadece podcastlere özel bir sayfa tasarlayarak podcast severleri tek bir sayfada toplamayı hedefliyor.

Apple Music ve Instagram İş Birliği Yaptı!

Apple Music, Instagram ile İş Birliği Yaptı!
Apple Music ve Instagram İş Birliği Yaptı!

Instagram, Apple Music uygulamasında yer alan klipleri Instagram ile paylaşma özelliğini duyurdu. Eğer ki Apple Music kullanıyorsanız dilediğiniz bir şarkının klibinden 30 saniyelik bir kısmı Instagram’da doğrudan paylaşabilirsiniz.

Apple Music bu iş birliği ile bilinirliğini artırmayı ve daha fazla müzik severe Instagram üzerinden ulaşmayı hedefliyor.

Twitter’da “Ortak Tweet” Dönemi Başlıyor!

Twitter'da Ortak Tweet Dönemi Başlıyor!
Twitter’da “Ortak Tweet” Dönemi Başlıyor!

Twitter, son dönemde platforma birçok yenilik getirdi. Gelen yeniliklerin birçoğunu da kendi sosyal medya hesaplarımda anlık olarak duyuruyorum.

Twitter bu kez Instagram’ın ortak paylaşım özelliğini kopyalayarak özelliği kendi bünyesine getirmek için çalışmalara başladı.

Bir kişiyle orak tweet paylaşmak için hesabınızın herkese açık olması gerekiyor. Birlikte ortak tweet paylaşmak istediğiniz kullanıcıya bir istek göndererek ortak tweet’ler paylaşabileceksiniz. Paylaşılan tweet her iki hesapta da görünecek. Özellik şu anda test aşamasında ve ileride tüm hesaplarda aktif olacağını tahmin ediyoruz.

TikTok’a İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor!

TikTok İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor
TikTok’a İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor!

TikTok, yeni izleme geçmişi özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik aslında YouTube ve Instagram’da bulunuyor. Geçmişte izlediğiniz ya da beğendiğiniz gönderileri görebiliyorsunuz.

Tıpkı Instagram ve YouTube’da bulunan bu özelliğe benzer bir özellik de TikTok’a geliyor. Buna göre TikTok’ta geçmişte izlediğiniz videoları tekrar izleyebileceksiniz.

Özellik şu anda test aşamasında ve her hesapta bulunmuyor.

4-10 Nisan Özel Günler

4 Nisan

C Vitamini Günü
Dünya Sokak Hayvanları Günü
NATO Günü

5 Nisan

Avukatlar Günü
Dünya Havuç Günü

6 Nisan

Dünya Masa Tenisi Günü

7 Nisan

Dünya Sağlık Günü

8 Nisan

Dünya Romanlar Günü

10 Nisan

Kardeşler Günü
Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Günü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu