Haftalık Bülten

11-17 Nisan Haftalık Bülten

Yepyeni ve dopdolu bir haftalık bültenle yeni haftada karşınızdayım! Keyifli okumalar dilerim. 🙂

Her Pazartesi sabah haftalık sosyal medya gelişmeleri e-posta kutunuzda! Gelişmeler için bültene abone olun 🙂

*NOT: Haftalık e-posta bülteni Tanıtımlar veya Spam klasörlerine düşüyor olabilir. Lütfen kontrol ediniz.

Twitter’da 280 Karakter Sınırına Takılmadan Tweet Atın! Yeni Özellik Geldi!

Twitter'da Karakter Sınırı Kalkıyor
Twitter’da 280 Karakter Sınırı Ortadan Kalkıyor! Yeni Özellik Geldi!

Bildiğiniz gibi Twitter’da 280 karakter sınırı bulunuyor. Yani dilediğiniz uzunlukta tweetler atamıyoruz. Gelen yeni özelliğe göre artık karakter sınırlamasının önüne geçebileceğiz!

Twitter’a gelen yeni özelliğe göre artık görsellere de açıklamalar ekleyebiliyoruz. Burada da 1000 karakter sınırı bulunuyor. Eğer ki 280 karakter sınırlaması içinde sıkışıyorsanız artık bu yeni özellik sayesinde toplamda 1280 karaktere kadar yazılar yazabileceksiniz. 🙂

Özellik şu anda Türkiye’de aktif durumda. Özelliği kullanmak için tweetinize görsel yükledikten sonra Açıklama Ekle kısmından açıklamanızı ekleyebilirsiniz.

Coca-Cola Yeni İçeceğini Metaverse’de Tanıttı Ortalık Yıkıldı!

Coca Cola Yeni İçeceğini Metaverse'de Tanıttı
Coca-Cola Yeni İçeceğini Metaverse’de Tanıttı Ortalık Yıkıldı!

Coca Cola, “Zero Sugar Byte” isimli yeni içeceğini fiziksel olarak Mayıs ayında piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket, ilk kez yeni içeceğini metaverse’de tanıttı. Bu olay sanal alemde olay yarattı!

Coca-Cola  “Zero Sugar Byte”ı ilk olarak Fortnite içinde konumlandırdı. İçeceği oyuna yerleştirmek için PWR ile iş birliği yapan Coca-Cola, Fortnite Creative’de Pixel Point isimli özel bir ada yaratıyor.

Zero Sugar Byte’ı şimdilik fiziksel olarak tadamasak da şimdilik Fortnite oyuncuları sanal olarak içeceği tadabilecek. :))

TikTok, La Liga Maçlarını Canlı ve Ücretsiz Olarak Yayınlayacak!

TikTok La Lige Maçlarını Yayınlayacak
TikTok La Lige Maçlarını Canlı Olarak Yayınlayacak!

Günümüzde sosyal medya trendlerini belirleyen yegane platform haline gelen TikTok, sosyal medya tarihinde bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor! Dünyanın en çok izlenen liglerinden İspanya futbol ligi La Liga’da bu hafta oynanacak olan Real Sociedad ile Real Betis maçı TikTok üzerinden canlı olarak yayınlanacak!

Yayıncı kuruluş bu maçın tamamını TikTok üzerinden 4k kalitede ücretsiz olarak yayınlayacak. TikTok, hedeflediği izlenme sayılarına ulaşırsa, La Liga’daki diğer maçları da platformda yayınlayabilir. Yayıncı kuruluş ve TikTok arasında iş birlikleri sürüyor.

TikTok, sosyal medya dünyasında ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Şaka Değilmiş! Elon Reis Duyurdu! Twitter’a Edit Özelliği Geliyor!

Twitter'a Edit Butonu Geliyor
Şaka Değilmiş! Elon Reis Duyurdu! Twitter’a Edit Özelliği Geliyor!

Bildiğiniz gibi Twitter’da paylaşılan tweet’leri editleme özelliği bulunmuyor ve bu durum uzun yıllardır Twitter kullanıcıları için büyük problem.

Twitter’a tweet editleme özelliğinin gelip gelmeme durumu yıllardır kullanıcılar arasında da geyik muhabbetine dönüşmüş durumda. Konu o kadar popüler hale geldi ki Twitter, 1 Nisan’da Editleme özelliğinin geleceğini duyuran bir tweet paylaştı. Ardından bunun 1 Nisan şakası olduğunu duyurdu. 🙂

Bu gelişmenin üzerine, Twitter hisselerinin %9’unu satın alan Elon reis, canı isterse Twitter’a edit özelliğini getirebileceğini duyurdu. Elon Musk’ın attığı tweet, Twitter’da çok kısa bir süre içinde gündem oldu.

Twitter alemi bunun bir şaka olduğunu düşünürken bomba açıklama Twitter’dan geldi! Twitter, yaptığı resmi açıklamaya göre tweet editleme özelliğini ücretli versiyon Twitter Blue’da test etmeye başladığını duyurdu.

Twitter Blue, Twitter’ın ücretli abonelik sistemi. Blue’ya gelen özelliklerden yalnızca platforma ücretli olarak üye olan kullanıcılar yararlanabiliyor. Twitter Blue yeni bir sistem ve şu anda Türkiye’de aktif olmasa da yurt dışında kullanılabilir durumda.

Tweet editleme özelliği önce Blue’da test edilecek. Eğer test başarıya ulaşırsa bu özellik tüm dünyada aktif edilebilir. Bu arada Twitter Blue da yakın zamanda ülkemizde kullanılmaya başlanacak.

Twitter’ın duyurusu: https://twitter.com/TwitterComms/status/1511456466233815041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1511456466233815041%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.webtekno.com%2Ftwitter-duzenleme-ozelligi-geliyor-duyuruldu-h122435.html

2022’de En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Belli Oldu!

2022'de En Çok İndirilen Uygulamalar
2022’de En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Belli Oldu!

Mobil uygulama analiz şirketi Sensor Tower, 2022 yılında en çok indirilen uygulamaları açıkladı!

2022 ilk çeyrekte dünyada en çok indirilen ilk 10 uygulama:

  1. TikTok
  2. Instagram
  3. Facebook (aynen facebook öldü :))
  4. WhatsApp
  5. Shopee
  6. Telegram
  7. Snapchat
  8. Messenger
  9. CapCut
  10. Spotify

Spotify’da Radyocu Olma Dönemi Başlıyor!

Spotify'da Radyoculuk Dönemi
Spotify’da Radyocu Olma Dönemi Başlıyor!

Spotify, yeni özelliği Öne Çıkan Küratörler ile kullanıcıların popüler çalma listelerini herkesle paylaşabilmesini hedefliyor.

Geçtiğimiz haftalarda podcast özelliğini duyurduğum Spotify’da yeni özellik haberleri gelmeye devam ediyor. Sosyal medya trendlerini uyum sağlayarak platform için etkileşimi artırmayı hedefleyen Spotify, şimdi de yeni özelliği ile gündemde.

Spotify, artık kullanıcıların playlistlerini de öne çıkaracak. Bu özellik tıpkı Instagram keşfet algoritması gibi çalışacak. Playlistler ne kadar çok dinlenirse Spotify bu playlistleri daha fazla öne çıkarmayı hedefliyor.

Böylelikle playlistleri hazırlayan kullanıcılar da platform içinde öne çıkabilecek. Özellik şu anda test aşamasında.

11-17 Nisan Önemli Günler

11 Nisan

Dünya Parkinson Günü

13 Nisan

Scrabble Günü

14 Nisan

Dünya Yunus Günü
Şehitler Haftası (14 – 20 Nisan)
Kutlu Doğum Haftası (14 – 20 Nisan)

15 Nisan

Dünya Sanat Günü
Turizm Haftası (15 – 22 Nisan)

16 Nisan

Dünya Ses Günü
Biyologlar Günü

17 Nisan

Paskalya

Güncel gelişmeler için Telegram kanalıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu