Meta Business

Facebook Reklamları İçin iOS14 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi 2021 yılı itibariyle Apple, iOS14 güncellemesini devreye aldı. Bu güncellemeyle birlikte artık Apple kullanıcıları, istemedikleri verilerini App Store’daki uygulamalarla palaşmak zorunda değil. Ancak Facebook Business’ta bazı işlemler yaparak iOS14 kullanıcılarının verilerini özellikle dönüşüm ve katalog satışları kampanyaları hedefi için takip edebilmek mümkün.

iOS14 Güncellemesi Nedir? Neden Önemli?

iOS14 güncellemesi Apple’ın iPhone kullanıcıları için yayına aldığı bir sistem güncellemesidir. iOS14 güncellemesinin biz dijital pazarlama uzmanları ve reklam verenler için oldukça önemli.

Çünkü iOS14 güncellemesiyle birlikte artık Apple kullanıcıları, App Store’daki uygulamalarla verilerini paylaşmak zorunda değil. Veri takibinin olmadığı bir alanda da verilere bağlı reklam çalışması yapmak zorlaşacağı için reklam çalışmalarından elde edilen gelirlerde düşüşler olabilir.

Facebook Business’ta iOS14 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Verilerini paylaşmak istemeyen Apple kullanıcılarının bütün verilerini alamayacak olsak da Facebook Business’ta yapacağımız bazı işlemlerle birtakım verileri toplamak mümkün olacak.

Facebook Business’ta iOS14 güncellemesi için izlenmesi gereken adımlar:

  • Facebook Business’ta İşletmenizin olması,
  • Facebook Piksel’in web sitenize ekli olması,
  • Facebook Dönüşüm Olaylarının web sitenize ekli olması gerekmektedir.

Bu yukarıdaki şartları karşılayan bir Facebook Business işletmeniz varsa aşağıdaki güncellemeleri yaparak Facebook Business’ta iOS14 güncellemesi için gerekli kurulumları tamamlayabilirsiniz.

Facebook Business’ta iOS14 Güncellemesi için Yapılması Gerekenler

Facebook Business’ta iOS14 kullanıcılarının verilerini kısmen toplayabilmek için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • Facebook Domain doğrulaması yapılmalı
  • Kurulu olan Olaylar, Olay Yöneticisi’nde Toplu Olay Ölçüm kısmına taşınmalı.

Facebook Piksel yerine Dönüşümler API’si kurarak da Apple kullanıcılarının %15’e kadar daha fazla verisini takip edebilmeniz mümkündür.

Aşağıdaki YouTube videosunda iOS14 güncellemesi için yapılması gereken işlemleri detaylıca anlattım. Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın. 🙂

Facebook Reklamları İçin iOS14 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

ÖNERİ İÇERİK: Facebook Domain Doğrulaması Nasıl Yapılır?
https://www.ahmetbalat.com/facebook-domain-dogrulamasi-nasil-yapilir/

Sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel gelişmeler için Telegram kanalıma katılın: https://t.me/ahmetbalatcom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu