Google Ads

Google Ads Maksimum Performans Kampanyası Nedir?

Google Ads Maksimum Performans Kampanyası, tüm Google Ads kanallarında çalışan, yapay zeka destekli hedefe dayalı bir kampanya türüdür. Google Ads Performans Maks, daha iyi reklam performansı elde etmenize ve Google’ın reklam kanallarından dönüşüm getiren daha fazla müşteriye ulaşabilmenize yardımcı oluyor.

Google Ads Maks. Performans Nasıl Çalışıyor?

Maks. Performans kampanyası geçmişte yayına aldığınız kampanyaların verilerinden faydalanarak yapay zeka desteği ile çalışıyor. Dolayısıyla Maksimum Performans kullanmadan önce minimum 2 aylık bir reklam çalışması yapmanızı öneririm.

Sistem geçmişteki veriler ışığında çalıştığı için, ne kadar veriniz varsa o kadar etkili sonuçlar alabilirsiniz. Sistem Akıllı Teklif (Smart Bidding) de dahil olmak üzere Google’ın en iyi otomasyon özelliklerini kullanıyor. Otomasyon özelliklerine YouTube, Görüntülü Reklam Ağı (Display), Arama, Keşfet ve daha fazlasını dahil edebiliriz.

Bu kampanya türünde sistem reklamlarınızı uygun olan tüm kampanya türlerinde yayına alıyor. En çok hangi alandan sonuç alıyorsanız sistem o alanlara daha fazla yatırım yaparak, minimum reklam harcamasıyla maksimum performansa erişmenizi sağlıyor.

Google Maksimum Performans Kampanyası, müşterilerinize gerçek zamanlı olarak yanıt vermenize yardımcı olmak için hedeflerinizden ve girdiğiniz verilerden yardım alıyor. Dolayısıyla hangi kanalda olursa olsun, yeni müşteri dönüşüm fırsatlarının olduğu yere yatırım yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Maks. Performans Kampanyası Nerede Gösterilir?

Google Maksimum Performans kampanyası aşağıdaki kampanya türlerinde gösterilebiliyor.

 • Arama Ağı
 • Görüntülü Reklam Ağı
 • YouTube
 • Keşfet
 • Gmail
 • Haritalar

Google Ads Maksimum Performans Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Google Maksimum Performans kampanyası oluşturmak ve kampanyayı yönetmek oldukça kolaydır.

Google Maksimum Performans kampanyanıza başlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

ADIM 1: Hedeflerinizi seçin

Google Ads Maksimum Performans
Öncelikle kampanya hedefinizi belirleyin

İlk adım, ana kampanya hedefinizi ve performansı artırmak istediğiniz dönüşüm hedeflerini seçmektir. Böylelikle burada seçilen hedefler, Google Maksimum Performans kampanyanız için birincil optimizasyon hedefleri olacaktır.

ADIM 2: Performansı seçin

Google Ads Maksimum Performans
Öncelikle kampanya hedefinizi belirleyin

Maksimum kampanya

Tek bir kampanyadan tüm Google Ads kanallarına ve verilerine ulaşabilmek istiyorsanız, kampanya türünüz olarak Maksimum Performans’ı seçmelisiniz.

ADIM 3: Bütçenizi ve teklif stratejinizi belirleyin

Ardından, kampanyanız için bir bütçe ve teklif stratejisi belirlemeniz gerekiyor.

Google Maksimum Performans Kampanyası sizlere otomatik olarak geçmiş hesap performansınıza dayalı bir CPA veya ROAS hedefi önerebilir. Böylelikle bu verileri otomatik olarak kullanabilirsiniz.

ADIM 4: Google Maksimum Performans kampanyası ayarlarınızı seçin

Teklif stratejinizi ve hedeflerinizi belirledikten sonra, kampanyanızın lokasyon ve dil ayarlarını seçeceksiniz. Reklamları kimlere göstereceğiniz, kampanyaların başlangıç ve bitiş tarihi gibi ayarları da buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Google-Maksimum-performans-kampanyasi-ayarlarinizi-secin
Google Maksimum Performans kampanyası ayarlarınızı seçin

ADIM 5: Bir mülk grubu oluşturun

Sağladığınız reklam öğelerinin kalitesi ve çeşitliliği, kampanyanızın başarısında önemli rol oynar.

Mülkleriniz şunları içeriyor:

 • Müşterileri göndermek istediğiniz görünen URL veya açılış sayfası,
 • Fotoğraflar,
 • Logolar,
 • Videolar,
 • Metin başlıkları ve açıklamalar
 • Harekete geçirici mesaj (Call-to-action)

Kampanya başına birden çok mülk grubu oluşturabilirsiniz.

Google Maksimum Performans Kampanyası, mülkleri dönüşüm hedeflerinizle alakalı tüm mevcut reklam biçimleriyle otomatik olarak birleştiriyor. Performans Maks, sisteme ne kadar fazla öğe yüklerseniz reklam kampanyalarınızı o kadar geniş yelpazede kullanıcıya gösteriyor.

Elinizde video yoksa Google Maksimum Performans Kampanyası, yüklediğiniz verileri kullanarak otomatik videolar oluşturabiliyor.

ADIM 6: Google Maksimum Performans Kampanyası için filtreler kullanın

Site bağlantıları, ek bilgiler, call-to-action butonları, müşteri formları gibi özellikler için çeşitli filtreler kullanabilirsiniz. Böylelikle reklamlarınızı daha belirgin bir şekilde müşterilerinize gösterebilirsiniz. Ayrıca takipçilerinize sizinle iletişim kurabilecekleri farklı yollar da sunabilirsiniz.

ADIM – 7 Kampanya özetinizi gözden geçirin

Filtreleri de ekledikten sonra, Google Maksimum Performans kampanyanızı oluşturmayı neredeyse bitirdiniz! Eksik veya herhangi bir hata olup olmadığını görmek için kampanyanızı yayınlamadan önce özet sayfasını kontrol edebilirsiniz.

google-performans-maksimum-Kampanya-özetinizi-gozden-gecirin
Kampanya özetinizi gözden geçirin

Google Maksimum Performans kampanyanız yayınlanmaya başladığında, müşteri cephesinden dönüşüm gecikmeleri yaşayabilirsiniz. Fakat tüm sonuçları değerlendirmeden önce kendinize ve kampanyanıza birkaç hafta verin.

Genellikle, mümkün olduğunca çok sayıda dönüşüm elde edebilmek için günlük reklam bütçenizi artırmanız gerekebilir.

Google Ads Maksimum Performans Kampanyası ile ilgili detaylı bilgi için: https://support.google.com/google-ads/answer/10724817

Öneri İçerik: Google Ads MCC (Yönetici) Hesabı Nedir?
https://www.ahmetbalat.com/google-ads-mcc-yonetici-hesabi-nedir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu