Google Ads

Google Ads Araya Anahtar Kelime Ekleme Özelliği Nedir?

Herkese merhaba. Bu yazımda sizlere Google Ads (AdWords) Araya Anahtar Kelime Ekleme özelliğini anlatacağım.

Bir Google Ads Arama Ağı reklam kampanyasını yayına alırken Araya Anahtar Kelime Ekleme özelliğini kullanırsanız reklam metniniz kullanıcıların Google aramalarına göre dinamik olarak değişerek kullanıcıların karşısına çıkar. Böylelikle kullanıcıların arama yaptığı kelime ve kelime gruplarını onların karşılarına çıkararak reklamlarınızı alakalı hale getirebilir ve tıklanma oranını da artırabilirsiniz.

Örneğin, ben dijital pazarlama eğitimlerimle ilgili bir Google Ads arama ağı kampanyası oluşturdum. Anahtar kelime olarak da “dijital pazarlama eğitim” kelime grubunu kullanıyorum. Kullanıcılar Google’a “Sertifikalı dijital pazarlama eğitimi” yazdığında, bu özellik sayesinde onların karşısına “Sertifikalı dijital pazarlama eğitimi” şeklinde reklam metni çıkarmış olurum.

Böylelikle bu durum kullanıcıların dikkatini çeker ve alakalı tıklama oranımızın artmasına neden olur 🙂

Google Ads Araya Anahtar Kelime Ekleme Nasıl Yapılır?

Başlığa anahtar kelime ekleme

Öncelikle Google Ads hesabınızda anahtar kelimelerinizi oluşturduktan sonra reklam metinlerini oluşturabildiğiniz alana gelin.

Google Ads Araya Anahtar Kelime Eklemek
Google Ads Araya Anahtar Kelime Ekleme

Araya anahtar kelime ekleme işlemini hangi başlıkta yapmak istiyorsanız o başlığı seçin ve süslü parantez “{” işareti ekleyin. Bu işaretten sonra aşağı açılan pencereden “Araya anahtar kelime ekleme” özelliğini seçerek anahtar kelimenizi yazın.

Google Ads Araya Anahtar Kelime Eklemek
Google Ads Araya Anahtar Kelime Ekleme

Yukarıda gördüğünüz gibi anahtar kelimenizi {Keyword:dijital pazarlama eğitim} şeklinde yazın. Diğer başlıkları istediğiniz şekilde doldurun ve reklam kampanyanızı yayına alın. Google Ads araya anahtar kelime eklemek bu kadar kolay 🙂

Google Ads Araya Anahtar Kelime Eklemek
Google Ads Araya Anahtar Kelime Ekleme

Yukarıda gördüğünüz gibi araya anahtar kelime ekleme özelliğini sadece başlıkta değil açıklama kısmında da kullanabilirsiniz. Aklınıza takılanlar ve sorman istediklerinizi sayfanın altındaki Bir Cevap Yazın kısmından yazabilirsiniz.

Beni sosyal medya hesaplarımdan takip ederek sosyal medya ve dijital pazarlama dünyasından en güncel bilgi, gelişme ve ipuçları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere! 🙂

3 Yorum

  1. Merhaba araya anahtar kelime ekleme özelliği sadece telefon arama reklamlarında da kullanılabilir mi yardım cı olursanız sevinirim kolay gelsin iyi çalışmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu