Sosyal MedyaYouTube

YouTube’tan Yeni Otomatik Reklam Oluşturucu: Bumper Machine!

Dijital reklamcılığın olmazsa olmaz mecrası YouTube, 6 saniyelik “Bumper” reklamları için yeni bir araç geliştirmeye başladı! YouTube’un Bumper Machine adını verdiği bu araç videonuzdaki en etkili ve kullanıcıların ilgi duyacağı 6 saniyeyi keserek otomatik olarak Bumper reklamı haline getiriyor.

Bumper Machine’i bir örnekle anlatmak gerekirse aşağıda iki adet video var. Makine otomatik olarak 13 saniyelik videoda kullanıcıların en çok ilgi duyacağı 6 saniyeyi keserek reklam verenlere öneri olarak sunuyor. (13 saniyelik videoda 6 saniye bulmak kolay, kolaysa 90 saniyelik videoda bul da görelim eyyy YouTube!! 🙂 )

Ben bu durumu Google Ads’teki Duyarlı Reklamlara benzettim. Eğer sistemin öğrenme düzeyi üst seviyede ve tespitleri yerinde olursa bu durum hem reklam verenler hem de hedeflenen kitleler için oldukça etkili olabilir, dönüşümlerin artmasına katkıda bulunabilir.

YouTube’un Bumper Machine’i eğer işe yararsa bu strateji Instagram Story ve diğer video reklamlar için de etkili bir yöntem olabilir.

Bumper Machine şu anda test aşamasında ve bu özelliğin yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu