Ahmet BalatSosyal MedyaWhatsapp

WhatsApp’ta Reklam Dönemi Başlıyor! WhatsApp Reklam Stratejileri Neler?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yayınlandığı günden bugüne ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Facebook’un Messenger uygulamasına gelen reklamlardan sonra WhatsApp için de uzun bir süredir böyle bir söylenti dolaşıyordu. WhatsApp’a ne zaman reklam verilebilecek? WhatsApp ile ilgili reklam stratejileri neler olacak? soruları nihayet yanıtlandı.

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’da gerçekleştirilen Facebook Pazarlama Zirvesi‘nde yapılan açıklamaya göre 2020 yılı itibariyle markalar ve dijital pazarlama uzmanları WhatsApp’ta reklamlar verebilecek.

WhatsApp’ta reklam stratejisi olarak reklamlar WhatApp Story‘lerde görünebilir olacak. Yani WhatsApp Durum’da rehberindeki kişilerin Story’lerini açmayan kullanıcılar WhatsApp’ta hiçbir şekilde reklam görmeyecek. WhatsApp reklam stratejisi, Instagram Story reklam stratejisiyle aynı olacak diyebiliriz.

Böylelikle Facebook Story, Instagram Story ve WhatsApp Story‘de eş zamanlı olarak aynı reklamlar verilebilir. Tıklama başına maliyetler nasıl olacak, etkileşim oranları ve gösterim başına maliyetler nedir bunlar şimdilik merak konusu.

WhatsApp Story reklamları için markaların tercihleri neler olacak, WhatsApp Story reklamları kullanıcıların alışveriş yapma eğilimlerini daha da artıracak mı hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Konuyla ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki Yorum Yap kutusundan bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Profesyonel danışmanlık hizmetlerim ve yaptığımız çalışmalar hakkında detaylı bilgi için benimle iletişime geçiniz. 🙂

0530 600 34 26ahmettbalat@gmail.com

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu