Sosyal MedyaTwitter

Twitter Yeni Canlı Yayın Özelliği ile İletişimi Yeniden Şekillendiriyor

Twitter, kurulduğu günden bugüne çizgisini değiştirmeden, ufak ama etkili değişikliklerle dijital trendlere uyum sağlamaya devam ediyor.

Sosyal medyada canlı yayın iletişimine yön veren Instagram’da halihazırda bulunan bu özellik şimdi de Twitter’a geliyor! Twitter, yeni özelliği ile artık üçlü canlı yayınlara ortam sağlıyor. Yani canlı yayınlarınıza artık başkaları da katılabiliyor!

Twitter, bu yeni özelliği ile site içerisindeki iletişimi ve etkileşimi artırmayı hedefliyor. Dünyada Twitter’ı en aktif kullanan 5. ülke konumunda olan Türkiye’de bu özellik hangi stratejiler doğrultusunda ne şekilde kullanılacak merakla bekliyorum. 🙂

Ülkemizde özellikle siyasi iletişimin yoğun olarak var olduğu sosyal medya platformu Twitter, bu yeni özelliği ile siyasi liderlere de yeni stratejiler sunuyor.

Twitter’daki yeni canlı yayın özelliği iOS ve Android uygulamalarında kullanılmaya başlandı. 3 kişilik canlı yayın özelliğinin Periscope’da kullanıldığını ve site içerisindeki etkileşimi artırdığını söyleyen şirket Twitter için de oldukça umutlu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu